CLIMATE SURVEY Samenwerkei ïwork Leiding geven Klantgericht werken :arr Naar aanleiding van het eerste Climate Survey in 2007 benoemde het Directieteam drie onderwerpen waaraan extra aandacht moest worden besteed om het werkklimaat te verbeteren. Vorig jaar is een tussenme- ting gehouden om te onderzoeken of de daarop ingezette acties al effect hebben. Hieronder de belangrijkste overall uitslagen, met commentaar van HR-directeur Hans de Ruiter. Er is een goede samenwerking tussen de afdelingen binnen Heineken Nederland. Positief in 2007: 24% Positief in 2008:37% Positief bij andere bedrijven 52% Hans de Ruiter "De uitdagingen waar we voorstaan, zeker nu de economische crisis toeslaat, vragen om slimmer werken. Daarvoor is een goede, minder complexe samenwerking nodig, vooral ook tussen afdelingen. Ik heb al voorbeelden gezien waarin die samenwerking wel erg verbeterd is. Het is interessant om dan te kijken wat die afdeling of leidinggevende heeft gedaan om die verandering in te zetten. En dat voorbeeld na te volgen." Hoe zou u Heineken Nederland waarderen op het gebied van het richten op klanten (het proberen te begrijpen en tegemoetkomen aan de behoeften en wensen van haar interne en externe klanten?). Mijn leidinggevende stimuleert mij om mijn prestaties te verbeteren: Positiefin 2007:64% Positief in 2008: 76% Mijn leidinggevende geeft mij regelmatige en heldere terugkoppeling op mijn presteren: Positiefin 200748% Positiefin 2008:55% Hoe waardeert u uw leidinggevende op het gebied van coaching en counseling bij uw carrière-ontwikkeling? Positief in 2007: 42% Positief in 2008 46% Positief in 2007: 37% Positief in 2008: 40% Positief bij andere bedrijven 73% Hoe zou u Heineken Nederland waarderen wanneer het gaat om een oprechte interesse in het welbevinden van haar werknemers? Positief in 2007 35% Positief in 2008: 36% Positief bij andere bedrijven 54% Hans de Ruiter "We zijn er natuurlijk nog niet. Het begin is er, de positieve stijging, hoe bescheiden soms ook, bevestigt dat we op de goede weg zijn. Je moet niet de illusie hebben datje in één of twee jaar grote verande ringen doorvoert. Onze prioriteiten: leidinggeven, samenwerken en klantgerichtheid gaan eigenlijk allemaal over gedrag. Als je dat wilt veranderen, verander je de cultuur van een onderneming en dat is iets van de langere termijn, eerder vijf dan drie jaar. Ik ben ervan overtuigd dat we, als we de Climate Survey 'levend' weten te houden, de positieve lijn kunnen vasthouden." Hans de Ruiter "Over het algemeen is het contact tussen medewerkers en leidingge venden dus wat verbeterd. Leidinggevenden van alle lagen scoren redelijk gelijk op de zichtbaarheid van hun follow-up. We moeten ervoor zorgen dat we naast onze focus op de bedrijfsresultaten, de menselijke maat in de gaten blijven houden. Leidinggevenden moeten nog bewuster aandacht besteden aan hun medewerkers en aan de manier waarop elk van hen zich voor die resultaten inzet." Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 15