SPRINGPLANK VOOR HEINEKEN WERELDWIJD Heineken Nederland doet het goed in de 'transfermarkt' binnen de wereldwijde Heineken-groep. Uit de Nederlandse organisatie komen met regelmaat collega's die sleutelposities in de internationale on derneming gaan vervullen. Zo zijn er in de afgelopen maand twee benoemingen geweest, namelijk die van Ruud van den Eijnden en Wiggert Deelen. Wij stelden de heren een aantal actuele vragen. Wat zijn de prioriteiten in je nieuwe rol? Wat heb je hier geleerd datje straks kunt gebruiken? Wat ga je missen? Wiggert: "Onder andere door de marktomstandigheden is het nodig om in West-Europa steeds nauwer te gaan samenwerken. Luigi heeft daar al een goede aanzet toe gegeven. Ik zal dat zeker verder willen uitbou wen. Maar om te beginnen verheug ik me natuurlijk op het kennismaken met veel collega's waar ik niet eer der mee heb gewerkt." Ruud: "Wij moeten in Bulgarije ons marktleiderschap in een zeer com petitieve markt verder uitbouwen. Daarbij is herpositionering van het leidende merk Zagorka en de uitvoe ring daarvan door de verkooporgani satie cruciaal. Verder dienen we door te gaan met verbeteringen in de brou werij in Stara Zagora. Maar allereerst moet ik me natuurlijk inleven in de Bulgaarse situatie en cultuur." Wiggert: "De kracht van TPM als managementsysteem voor continue verbetering. Het maakt onze mensen sterker in hun vak en leidt tot betere re sultaten. Daarnaast heb ik beter geleerd hoe ik een grote organisatie als HNS zover krijg dat we allemaal aan hetzelf de doel werken. Je kunt zeggen dat ik beter heb leren besturen, daarin heb ik mezelf zeker kunnen ontwikkelen." Wiggert: "Alles en iedereen. Ik ben eerlijk gezegd een beetje bang dat ik de werkvloer moet missen. Ik heb altijd veel plezier gehad in het verbin den van operationele details met de grote lijnen en de strategie. Ik zal er dan ook alles aan doen om dicht bij die operatie te blijven." Ruud: "Ik heb gezien dat zakendoen meer is dan alleen maar kil op cijfers sturen. De menselijke factor is door slaggevend. En dat het belangrijk is om altijd vanuit de lange termijn te blijven denken, ook al neemt de druk toe om voor korte termijnresultaten te gaan." Ruud: "Ik zal het in mijn eigen taal bijpraten met collega's missen, voor al op maandagmorgen over de voet baluitslagen. Verder de Nederlandse kroegen. En de collega's van Retail, want dat is echt een mooi stel mensen bij elkaar!" [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 14