is teamleider Quality Assurance in de brouwerij in Zoeterwoude en lid van de ondernemingsraad. Samen met een paar or-genoten gaat Hans sinds kort elke week fitnessen. is monteur bij de onderhoudsgroep Verpakken in Zoeterwoude. Vorig jaar deed hij mee aan de pilot voor de komende Health Check. "Toen ik voor het eerst hoor de over de Health Check, was ik even verrast. Het verbaas de me dat mijn werkgever zich zorgen maakt om mijn gezondheid. Aan de andere kant, het ziekteverzuim hier in Zoeterwoude is vrij hoog, dus ik kan me ook wel voor stellen dat het bedrijf alles wil doen om dat naar beneden te krijgen. Ik ben best nieuws gierig naar de inhoud van de Health Check, daarom heb ik me aangemeld. Ik heb be rekend dat mijn BMI aan de hoge kant is. Ik hoop dat de Health Check mij persoonlij ke adviezen oplevert waar mee ik aan de slag kan. Nee, dat zie ik niet als bemoeienis, meer als een aanmoediging. Je gezondheid is in de eerste plaatsje eigen verantwoorde lijkheid. Maar Heineken mag mij wel attenderen op een gezonde levensstijl, net als op verantwoord alcoholgebruik." "Natuurlijk weetje zelf vaak wel of je fit bent of niet, of te zwaar. Toch vind ik het goed dat Heineken de Health Check aanbiedt. Zo'n onder zoek kan net het steuntje in de rug zijn om echt iets aan je levensstijl te gaan doen. Om me heen zie ik sommi ge mensen hun hakken in het zand zetten. Ze voelen zich gepusht om te gaan af vallen of sporten. Zelf heb ik daar geen last van. Uit de pi- lot bleek dat ik te zwaar ben, daarom fiets ik nu regelma tig naar het werk. Ook pro beren we thuis gezonder te eten, minder vette happen en meer verse groente. De Health Check verplicht stel len heeft geen enkele zin. Dan krijg je alleen maar meer weerstand. Ik denk: als Heineken de Check elke twee jaar blijft organiseren en als steeds meer collega's er enthousiast over praten, dan volgen de tegenstanders vanzelf." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 13