Binnenkort gaat de Health Check weer van start, een uitgebreid pre ventief gezondheidsonderzoek voor alle medewerkers die tenminste twee jaar bij Heineken voor onbepaalde tijd in dienst zijn. Een uitge lezen kans om vijf vragen te stellen aan Jaap van Rosmalen, bedrijfs arts. Zijn boodschap aan de collega's: "Een mooie kans om een (her) start te maken met een gezondere leefstijl." I I Kwamen er opvallende resultaten uit de eerste Health Check in 2005-2006? Is de nieuwe Health Check anders? Wat zijn je verwachtingen van de nieuwe Health Check? Wat doe je zelf om fit te blijven? EEN GREEP UIT DE VORIGE HEALTH CHECK "Aan de eerste ronde deden meer dan 50 procent van de medewerkers mee. Hiervan bleek meer dan de helft te kampen te hebben met overgewicht. Bijna een kwart van de collega's hielden er een minder gezonde leefstijl op na. Dan rijst de vraag: hoe gaan we mensen meer bewust maken van de risi co's die hieraan kleven en hoe motiveren we hun gedrag te veranderen?" "Ja, in de nieuwe Health Check zit een aantal onderdelen waardoor je nog duidelijker inzicht krijgt in hoe het met je gezondheid is gesteld. Op basis van een vragenlijst over leef stijl en beweging, een BMl-meting en bloeddruk-, cholesterol- en bloedsuikertests berekenen we de kans dat iemand in de komende tien jaar een hart- of vaatziekte zal ontwikkelen. Niet om bang te maken, wel om wakker te schudden. We geven ook gerichte adviezen om deze kans te verkleinen. Wat verder nieuw is, is een fittest door de fysiotherapeut. Daarna weetje of je conditioneel onder of boven het Nederlands gemiddelde scoort." "Met een opkomst van minimaal 65 procent ben ik tevreden. De Health Check wordt betaald door Heineken, is voor mede werkers gratis en kan tijdens werktijd plaatsvinden. Natuurlijk kunnen de uitkomsten in sommige gevallen confronterend zijn. Toch bieden ze ook een mooie kans om een begin te ma ken met een gezondere leefstijl. We hopen dat er echt iets gaat ontstaan in de teams, en dat mensen bijvoorbeeld gezamenlijk gaan sporten. Overigens vallen de resultaten binnen het medisch beroepsgeheim. Individuele resultaten worden dus niet bekend gemaakt aan anderen dan de individuele medewerker zelf." "Ik eet meestal mediterraan: veel pasta, verse groente en fruit en olijfolie. Wat mijn voedingspatroon betreft zit het dus wel goed. Verder skeeler en fiets ik regelmatig, maar dat zou eigen lijk nog wel wat vaker mogen. Ja, ik doe zelf ook mee aan de Health Check!" Bij 16% van de deelnemers was sprake van zwaar overgewicht. Bij 4% van de deelnemers werd een verhoogd glucosegehalte (suiker) in het bloed gemeten. 67% van de deelnemers zei meer dan drie keer per week meer dan 30 minuten te bewegen. 76% van de deelnemers had een gezonde of matig gezonde leefstijl. Heineken nl magazine [11]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 11