"Of carnaval nog net zo leuk is als toen ik bij Heineken werkte? Ja! De 'Youngsters' binnen de brouwe rij maken hun prominente plaats in Oeteldonk met verve waar. Ik doe daar nog graag aan mee, maar ik spring niet meer zo hoog en lig eerder in bed." Hans Voermans (40 is rayonmanager Verpakken in 's-Hertogenbosch. Hij en zijn vader Cees - oud- Heineken-medewerker - kijken elk jaar uit naar de dagen dat hun stad weer even Oeteldonk is. "Carnaval in Oeteldonk is een prachtige traditie. Ieder jaar bezoekt de Hoogheid, onze Prins Amadeiro, zijn Oeteldonk en is het 3 dagen feest. De inwoners veranderen dan in Boer en Durskes. Kinderen kiezen hun eigen kostuum, maar de echte Oeteldonker draagt een blauwe kiel en een rood-wit-gele das. Je hebt het feest van de intocht van de Prins op zondag, waarna het standbeeld van Boer Knillis wordt onthuld op de markt. Op maandag de optocht met prachtige wagens van de carnavalsclubs, Het kindercarnaval, enzovoorts. Ik ben carnavalsvierder van huis uit en ga iedere dag van het begin tot het einde. Mijn hele familie is besmet met het carnavalsvirus en ook mijn dochter van zes gaat al mee vanaf dat ze baby was. Heineken speelt als hofbrouwer van de Prins een belangrijke rol tijdens carnaval. Mijn vader (Cees Voermans, red.) heeft ook bij Heineken gewerkt en was toen vanuit zijn functie erg bij carnaval betrokken. Heineken speelt als Hofbrouwer van Oeteldonk een belangrijke rol tijdens carnaval. Nu is hij 66 en met pensioen, maar organiseert namens Heineken nog een aantal zaken voor carnaval, waarbij ik hier en daar een handje toesteek. Op dinsdagochtend ontvangt de Hofbrouwer de Prins, zijn gevolg en een aantal Oeteldonkers op het Vochtig Ontbijt. Ook zo'n traditie, 's Middags organiseren we dan een mooie kroegentocht "Op stap met d'n Brouwer". Dinsdagavond om 12.00 uur wordt Knillis begraven en is het helaas weer afgelo pen. Op woensdag neem ik een vrije dag. Even bijkomen voor ik weer aan het werk ga. 's Avonds is er nog het haringhappen in de stad. Dan is het pas echt voorbij." Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 5