Van 22 tot en met 24 februari is het weer carnaval. En vooral bene den de rivieren zullen ze dat merken! Iedere stad en regio heeft zijn eigen tradities en muziek. En natuurlijk blazen de Heineken- brouwerijen in Wijlre en 's-Hertogenbosch hun partijtje mee. Ron Huntjens (33), accountmanager Horeca in Wijlre, woont in Schin op Geul en werkt binnen de regio Valkenburg en Heuvelland. Voor hem begonnen de voorbereidingen op het carnaval al op de lie van de 11e. Hofbrouweo voor de Pril "Limburgers zijn best een braaf volkje, maar als ze iets te vieren hebben, doen ze dat goed. Veel mensen sparen het hele jaar voor carnaval en de horeca doet goede zaken. Brand Bier is als sponsor en organisator bij tal van festiviteiten betrokken. Dat begint al in november, als op de lie van de 11e de opening van het carnavalsseizoen wordt gevierd. Zelf organiseer ik het 'Biersteken', op vrijdag 30 januari - van 17.11 uur tot 22.11 uur- op de binnenplaats van de Brand Bierbrouwerij. Dan komen alle grote carnavalsverenigingen en hun Prinsen, in totaal zo'n 550 mensen naar de brouwerij, om het carnavalsbier te keuren. De aanloop naar het carnaval en het carnaval zelf is voor ons als drankenhandel de drukste tijd van het jaar. Het vergt heel wat planning en logistiek om overal de kelders vol te krijgen. Mijn carnaval begint al op de donderdagavond ervoor in Valkenburg met het ook door Brand gesponsorde 'Auwieverbal' - ofwel het Oudewijvenbal. Als daar om 24.00 uur de maskers af gaan, is het carnaval echt begonnen. Op zaterdag is het de Brand Beer Boetegewoene Boetezitting, een groot buitenfeest in Venlo. Het carnaval moetje met de paplepel ingegoten krijgen. Ook mijn kinderen van een en vier gaan al mee. Tijdens de drie dolle dagen vier ik dan Carnaval in mijn woonplaats Valkenburg, op zondag de kinderoptocht, op maandag de grote optocht en op dinsdag de 'Lempkesoptocht' waarbij allemaal verlichte praalwagens 's avonds door de straten van Valkenburg trekken. Woensdag sluiten we de carnaval weer af tijdens het traditio nele Hieringbiete." [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 4