'Voor het eerst in 29 jaar hoorde ik precies waar ik sta' voortga Wat wordt in het voortgangsgesprek besproken? Marco: "De resultaten van de afdeling tot dan toe. We kijken of we op koers liggen. En wat er mis gaat. Het een sluit het ander niet uit. Je kunt met je doelstelling op het gewenste niveau zitten, terwijl je als afdeling wel veertig keer dezelfde fout hebt gemaakt. Vorig jaar hebben we dit voor het eerst zo gedaan. Het is een essentieel onderdeel. Je wilt niet aan het einde van het jaar alleen maar vaststellen of een doelstelling gehaald is. Dan wordt het heel zwart-wit. Je wilt betrokkenheid creëren." Weet je wat jouw bijdrage is aan het ondernemings resultaat? Hoe ging het gesprek? Hoe vertaal je ondernemingsdoelstellingen naar de medewerker? Wat leverde het voortgangsgesprek op? John: "Dat is nu wat minder duidelijk dan vroeger, maar dat komt vooral door de reorganisatie op de afdeling. Vroeger wist ik binnen twee teilen wat ik moest doen bij een storing. Nu is alles nieuw." John: "Ik werk nu 29 jaar bij Heineken. Zo'n voortgangsge sprek had ik nog nooit gehad. Ik was benieuwd wat Marco te vertellen had. Hij wilde weten hoe ik functioneerde op de afdeling. Of er problemen waren. Ik vond het heel positief. Het geeft wel een stukje erkenning. Je bent geen nummer. Je hoort precies waar je staat." Marco: "Dat is de uitdaging. We zijn nu bezig met de inte gratie van de afdelingen Binnenland, Export en Eenmalige verpakkingsmaterialen. Omdat alles nu bij elkaar is gevoegd, is het juist zo belangrijk om de cijfers te vertalen naar han delingen. Iedere medewerker moet beseffen dat zijn werk impact heeft op de prestaties. We vertalen de resultaten naar het functieprofiel van de medewerker. Als de breukkosten van pallets die beschadigen uit de klauwen lopen, kun je in het voortgangsgesprek naar de oorzaken vragen. Dan krijg je vanzelf reacties. Zo zorg je voor interactie in het gesprek." John: "Voor mij is nu duidelijk wat er op mij af gaat komen. Ik kan er iets bij gaan leren. Het werken bij Export en Binnenland is voor mij nieuw. Daar moet ik aan gaan werken, Ik ga op verschillende werkplekken meedraaien." [26] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 26