'Duidelijk zijn over verwachtingen' loopbaan Wat houdt het loopbaangesprek in? Weetje wat jouw bijdrage is aan het ondernemings resultaat? Zijn er tips te geven voor het voeren van een goed loopbaangesprek? Hoe vertaal je ondernemingsdoelstellingen naar de medewerker? Wat leverde het loopbaangesprek op? MATHIJS BRANTJES (38) Mathijs: "Dat hangt af van de fase waarin de medewerker zit. Als iemand net in een functie is benoemd, is het loop baangedeelte minder aan de orde. Met Joop besteed ik daar nu meer tijd aan dan twee jaar geleden. Het loopbaange sprek speelt een belangrijke rol in het RGB maar ik vind dat er meer momenten in een jaar zijn waarop je over iemands loopbaan kunt praten. Bijvoorbeeld als er ineens een vaca ture in de organisatie ontstaat." Joop: "Ja. Wij produceren heel goede merken, maar die zijn alleen succesvol als de kwaliteit gewaarborgd is." Mathijs: "Schep geen verwachtingen die je niet waar kunt maken. Beloof geen gouden bergen." Joop: "Het helpt als je leidinggevende duidelijk aangeeft of een ambitie wel realistisch is. Ik wil me graag ontwikkelen. Ik ben van 's-Hertogenbosch naar Bunnik gekomen om me in de fris dranken te verdiepen. In de tussentijd heb ik een avondstudie aan de universiteit gedaan. Dat doe je natuurlijk met een doel. Daarover ga je met elkaar sparren. Vindt hij mij meer een lijn manager voor de productie of juist een stafmanager?" Mathijs: "Heel direct. We werken binnen Vrumona al heel lang met de kerncompetenties resultaatgerichtheid, aanpas singsvermogen en creativiteit. Daarnaast zijn er de kwanti tatieve doelstellingen. In je audits mag je niet meer dan zoveel gele kaarten hebben. Ook voor de OPI's (Operational Performance Indicatoren) zijn er concrete doelstellngen. Die doelstellingen kun je allemaal vertalen naar doel stellingen voor iedere individuele medewerker. Het werkt in feite als een pyramide." Joop: "Mathijs weet wat ik wil. Als hij tijdens management overleg hoort dat er vacatures zijn, kan hij mij attenderen op een functie die bij mijn ambitie past. Handig, omdat ik nu dicht bij de geplande datum zit waarop ik me oriënteer op een volgende stap." Heineken nl magazine [25]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 25