'Het is belangrijk dat hij weet wat mijn sterke punten zijn' planning Wat houdt het planningsgesprek in? Wat vond je van het gesprek? Wat vind jij belangrijk in dit gesprek? Hoe vertaal je ondernemingsdoelstellingen naar de medewerker? Wat heeft het gesprek opgeleverd? Diederik: "Het is eigenlijk een nulmeting. Ik vertel eerst wat de algemene doelstellingen zijn voor Vrumona en de afdeling. Daarna leg ik uit wat de bijdrage van de medewerker is aan het geheel. Welke vaardigheden en competenties van de mede werker kunnen daarbij helpen? Iedereen heeft wel ergens een talent voor. In het planningsgesprek stel je bijvoorbeeld vast dat iemand veel ervaring heeft, maar dat moeilijk kan overbrengen op andere collega's. Dan wordt dat overbrengen een leerpunt. Vroeger keek je vooral naar de kwantitatieve doelstelling en deelde dat door het aantal medewerkers. Nu combineren we dat met de vraag: wie is waar nu goed in?" Joel: "Het is een soort spiegel die je wordt voorgehouden. Wat je sterke en zwakke punten zijn komt ook al in compe tentiegerichte trainingen aan de orde. Ik ben zelf heel resul taatgericht. Daar past dit goed in. Je krijgt zwart op wit hoe je beoordeeld wordt. Plus tips hoe je jezelf kunt verbeteren. Voor mij is luisteren een leerpunt." Joel: Voor mij is belangrijk dat Diederik weet wat mijn sterke punten zijn. Zodat hij weet waar ik het beste tot mijn recht kom. Alleen als je weet wie het beste in de spits kan staan en wie in de verdediging vorm je een team." Diederik: "Wat Joel goed kan, is kansen zien bij ondernemers. Naar aanleiding van een geslaagde actie rond de avondvier daagse stuurt hij alle collega's een overzicht van waar avond vierdaagsen plaatsvinden plus een voorbeeld van hoe hij die actie heeft aangepakt. Dat is voor iedereen nuttig." Diederik: "Bij het kwantitatieve gedeelte is het uitgangspunt: wat moeten we totaal halen en hoeveel is dat gemiddeld? Dat ga je vervolgens verder bekijken. Is dat voor die persoon realistisch? Is iemand al driejaar in dienst of pas een jaar? Van iemand die langer in dienst is, mag je moeilijkere dingen verwachten." Joel: "Door dit gesprek weet ik beter waar ik van nut kan zijn. Ik ga bijvoorbeeld meer een rol op kantoor spelen." [24] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 24