De X Factor van Heineken COLUMN Hoe denkt mijn manager eigenlijk over mij? Uit het Climate Survvey blijkt dat veel medewerkers niet goed weten waar ze staan. Resultaat Gericht Beoordelen (RGB) moet daarvoor een oplossing bieden: beoordeeld en beloond worden op basis van je prestaties en gedrag. In deze vierde aflevering van het Sociaal Jaar verslag 2008 vroegen we medewerkers en leidinggevenden naar hun ervaringen. Elk koppel praat over een van de vier thema's die in iedere RGB-cyclus terugkeren: planning, loopbaan, voortgang en beoordeling. RESULTAAT GERICHT Succesvol zijn heeft niets te maken met roem vergaren. Succesvol zijn is in staat zijn je doelen te halen. Als je zelfbeeld verschilt van het beeld dat anderen van je hebben is doelen stel len moeilijk. Mijn werk als talentscout bestaat voornamelijk uit feedback ge ven. Voor sommigen is het hopeloos. Die adviseer ik de droom om pop muzikant te worden te laten varen. Anderen komen na een aantal jaren terug en hebben iets met de feedback gedaan, hebben hun talent ontwik keld en gedragen zich als ambitieus popmuzikant met kennis van zaken. Dat zijn mijn favorieten, want daar is mee te werken. Zij voelden zich niet aangevallen en zagen de feedback niet als teken van falen. De Heineken- medewerkers hebben te maken met resultaatgericht beoordelen, volgens mij hetzelfde als feedback. Feedback is commentaar op iemands gedrag of houding. Dit wordt nogal eens ver ward met kritiek. Het grote verschil is dat feedback over veranderbaar gedrag gaat. Het doel van feedback is negatief gedrag te corrigeren, positief gedrag te stimuleren, begrip voor eikaars gedrag te vergroten en relaties te verduidelijken. Bij Heineken zullen de mensen met ambitie, talent en passie voor het vak dat ze beoefe nen, de feedback zien als belangrijke bouwsteen om verder te komen. Door feedback weetje hoe je waargeno men wordt en daarmee verbetert je zelfbeeld en ben je in staatje doelen te halen. En juist dat doelen halen is een voorwaarde voor het maximaal benutten van je eigen X Factor en daarmee een belangrijke bijdrage aan de X Factor van Heineken. Veel succes! jB Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 23