Sinds 2002 bestaat er binnen de afdeling IT HNL een apart team dat adviseert over E-business. Freek van der Broek, een van de E-business-consultants, praat over de taken van zijn team. Wat doen jullie zoal? Jullie hebben alleen interne klanten? Hoe ging dat dan voor dat jullie er waren? AFDELING E-BUSINESS? "Wij zijn een interne vraagbaak voor alles wat op het internet leeft. We beheren alle internetsites binnen Heineken en dat zijn er rond de veertig! We werken nauw samen met onze klanten, zoals bijvoor beeld de afdeling Marketing, en advise ren hen ook over manieren om zoveel mogelijk waarde te genereren uit hun websites. Daarnaast zijn we verantwoor delijk voor de selectie van (technische) leveranciers. Elke website, campagne of actie houden we nauwlettend in de gaten. We bespreken met de klanten de statistie ken van hun sites om te kijken hoe ze er de volgende keer nog meer rendement uit kunnen halen. Zo zorgen we er samen met de klant voor dat onze merken online goed voor de dag komen." "Binnen Heineken Nederland hebben we inderdaad alleen interne klanten, zo hebben we onder andere te maken met de afdeling Marketing, Trademarketing, Recruitment, de vertegenwoordigers en nog veel meer. Maar we zitten ook om de tafel met externe leveranciers, zoals creatieve bureaus, technische bureaus, media-inkoop, hosting-organisaties en fulfilment- partijen." IT HNL E-business Team bestaat uit: Annemarie Delfgaauw Arjan Duijndam Freek van den Broek Kees Veldhuizen Mark van Rossem Remco van Gerdingen "Voorheen was er een wirwar van verschil lende websites die ook op verschillende plaatsen gehost werden. Bijna elke online- actie of website werd gerealiseerd door een andere leverancier, van het opbouwen van online kennis binnen Heineken was geen sprake. Sinds de bundeling van alle online activiteiten door het E-business team is niet alleen de kwaliteit verbeterd, we realiseren ook kostenbesparingen door slimmer in te kopen en door technische en praktische oplossingen te hergebruiken. Zo verdienen we onszelf terug. In 2002 zijn we gestart met 1,5 fte, inmiddels bestaat ons team uit 5 E-business consultants. We zijn een intern expertisecentrum waar iedereen met al zijn vragen over het Inter net terecht kan. Stuur gerust een mailtje naar ebusiness@heineken.nl en we helpen je graag." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl. [22] Heineken ni magazine

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 22