LOKATIE: het exclusieve Amsterdamse restaurant Vis aan de Schelde. SFEER: de binnendruppelende gasten krijgen oesters voorgeschoteld. MIDDELPUNT VAN DE BELANG STELLING: de nieuwe Sourcy-fles van topontwerper Piet Boon. Heineken nl magazine was bij de presentatie. een van de meest spraakmakende Nederlandse ontwerpers van dit moment. Zijn heldere en eigen zinnige ontwerpstijl is tot ver buiten de landsgrenzen bekend. Samen met zijn vrouw Karin geeft hij leiding aan een team van architecten en ontwerpers. Van de in matte verf uitgevoerde Range Rover tot het interieur van het Delano Hotel in Las Vegas: de ontwerpen van Piet Boon zijn goed doordacht en hebben een tijdloos en duurzaam karakter. Typerend zijn de eerlijke en natuurlijke materialen en het stoere kleurgebruik. De locatie is met zorg gekozen. Vis aan de Schelde is een restaurant voor de liefheb ber van verfijnde vis. Vandaag blijft de deur gesloten voor de normale gasten. In het intieme interieur doen medewerkers van Piet Boon en Vrumona dappere pogingen de oesters elegant te consumeren. Niet eenvoudig als je al iets in je handen hebt. Diverse journalisten en fotografen zoeken een goed plekje voor een mooie foto of een quote. Intussen maakt de ontwerper zijn entree met zwier. Pal voor de deur stopt een glanzende bolide van waar uit Piet Boon in een paar stappen het restaurant betreedt. Ogenblikkelijk verstomt het geroezemoes en zijn alle ogen gericht op de ontwerper. Door de verwachtingsvolle sfeer voelt de bijeenkomst bijna als een filmpremière... HET WACHTEN WAARD Langs de wanden en op de gedekte tafels staan de nieuwe Sourcy-flessen strak in het gelid. De fles is er in twee varianten: stil en licht sprankelend. Behalve de fles ontwierp Boon ook een bijpassend glas. De fles oogt strak en sober. Pas als je wat langer kijkt, vallen de details op. Zo is de tekst op de ach terzijde van de fles in spiegelschrift gedrukt zodat je deze door het water heen leest. Een blauwe of rode stip geeft het verschil aan tussen stil en licht sprankelend. Boon tekende een dunne fles met een lange hals. "Mijn ontwerp was niet eenvoudig in het productie proces in te passen. Het heeft uiteindelijk twee jaar geduurd, maar het is het wachten waard geweest. Ik ontwerp ook interieurs voor hotels en restaurants. Best bijzonder als daar ook je eigen fles op tafel staat." ALLEEN IN TOPRESTAURANTS "Met deze fles onderscheidt Sourcy zich van andere aanbieders", zegt Harry de Haas, marketingdirecteur Vrumona. "Design wordt steeds belangrijker om je te onderscheiden. Sourcy kenmerkt zich door eenvoud. Piet Boon personifieert die een voud in design. We vonden het ontwerp zo goed dat we het productieproces hebben aangepast. De huidige fles heeft onder de dop een witte rand. Dat zou er in de nieuwe fles niet uitzien. We hebben uiteindelijk voor een stalen rand gekozen zodat we de juiste kleurstelling kregen." "Er komt geen marketingcampagne met deze fles", vult directeur Horeca Vrumona Maarten Schuurman aan. "We willen juist de exclusiviteit van het product benadrukken." Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2009 | | pagina 19