ORHG actueel r DR HG "Het vergt naast het formuleren van een visie een voortdurende afweging tussen commerciële, menselijke en ook wettelijke zaken. Een spannend toneel waar een OR lid een rol in speelt. Als OR speel je hierin geen hoofdrol, maar je bent wel degelijk betrokken bij de inkleuring en uiteindelijke vormgeving van diverse besluiten. Mijn participatie in de OR heeft mijn betrok kenheid met en kennis van Heineken ver diept. Al met al kijk ik tevreden terug op de afgelopen periode. Ik wil daarom graag nog een tweede termijn binnen de OR 'dienen' en zal mij dus wederom kandidaat stellen. Ik heb d'r zin in!" August Bekkers Duidelijke, eerlijke communicatie Theo Slof zag jarenlang anderen de belan gen van hem en anderen bewaken. Dat in spireerde hem om ook zelf zijn steentje bij te dragen. "Niet lang nadat ik OR lid werd begon er een zeer woelige periode waarin heel HTS is gereorganiseerd. Dit waren leerzame, moeilijke tijden. Het was een constante afweging tussen noodzaak, om vang en snelheid van de veranderingen en vervolgens aandacht voor de manier waar op er met onze collega's werd omgegaan." Maar ook kreeg hij meer inzicht in de be slissingen die op bedrijfsniveau worden genomen in belang van het groter geheel en de toekomst. "Ik ben ervan overtuigd geraakt dat eerlijke, duidelijke communi catie, juiste waardering en wederzijds res pect van groot belang zijn voor de motiva tie, de werksfeer en.de acceptatie van verdere veranderingen. Het zijn uiteinde lijk de mensen die deze veranderingen uit voeren. En die veranderingen blijven no dig om ons steeds weer aan te passen. Wij zijn als nieuwe OR HG, net als de HG or ganisatie zelf, nog in een fase van opbouw. Het proces van afbakening van verant woordelijkheden tussen, en samenwerking met, HNB en de verbetering van de interne communicatie maken het OR werk de ko mende periode extra interessant." Theo Slof Open minded overleg Het project New Ways of Team Working stimuleerde Ed Kroes om kritisch te kijken naar het samenwerken van het manage ment met haar medewerkers. Hij vond dat daar iets in kon verbeteren, gezien de hec tische situatie waarin Heineken zich be vindt en de diverse reorganisaties. Volgens hem kon dat maar op één manier: via de OR. "Samen met mijn OR collega's is er nu een sfeer geschapen waarbij overleg en samenwerken met het management niet alleen constructief, kortlijnig en effectief is, maar ook erg plezierig en waarbij alles aan de orde komt. Ook heeft het mij een nog beter inzicht gegeven in de werkwijze en de organisatie van Heineken en niet al leen nationaal. Sinds mei van dit jaar ben ik ook lid van de Europese ondernemings raad (EWC)." Volgens Ed is er nog veel te doen, zeker gezien de nieuwe uitdagingen door de krediet crisis en het vinden van financiële middelen. "Dat bereik je mede door een slimme en daadkrachtige organi satie met een 'open-minded' overleg struc tuur tussen management en een onderne mingsraad." V Ed Kroes L Nieuwsbulletin van de Ondernemingraad Heineken Group Ondernemingsraad Heineken Group

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 9