ORHG actueel OR HG Aan het ei nl schrijve op 2008. C sneeuw op winters. H geborgen] Het was m geheel ter welzijn va groter wo: dacht dat 2007 aan wel beter, aan een p economis ook een r< Extremen turen, de in de fina: laten en d Discussie "Als bestuurder ben ik gebaat bij kwaliteit. Dit, omdat kwaliteit essentieel is voor goed overleg en dat geldt dus ook voor overleg met de ondernemingsraad. De on dernemingsraad beseft ook dat zij kwaliteit aan boord moeten hebben om haar rol ef fectief te kunnen vervullen.", is de mening van Van der Minne over kwaliteit. "De raad moet ontwikkelingen zien, volgen en deze kunnen vertalen in real business. Een kwalitatief goede raad dwingt ons als be stuur tot nadenken. Zij zet ons op scherp en daagt ons uit besluiten niet als 'ge woon' te beschouwen, met andere woor den van 'dat drukken we er wel even doorheen'. Besluiten worden onder in vloed van medezeggenschap breed afge wogen genomen. Juist door de rol van de ondernemingsraad wordt dat proces ge waarborgd. We kunnen werkelijk niet om de raad heen, we kunnen haar niet verge ten en we kunnen niet te licht over een be sluit denken of er te snel over doen. De ondernemingsraad is zich zeer bewust van de gevolgen van voorgenomen besluiten en komt regelmatig met verhelderende in zichten en adviezen. De raad kan welis waar niet de plek van de bestuurder inne men en de koers die de company vaart be palen, maar zij kan wel de discussie aan gaan over de manier waarop we dit doen. Daarom vinden wij als bestuur een kwali tatieve en met voldoende mensen bezette ondernemingsraad van groot belang." T oekomstgericht De datum 25 maart 2009 komt met rasse schreden dichterbij. Deze datum moet een ieder in de agenda noteren, omdat die dag een stukje toekomst van de Heineken Group wordt bepaald. Op die dag zijn namelijk de verkiezingen voor de ondernemingsraad. De raad is op zoek naar collega's die meer aspecten van de onderneming willen leren kennen. Mensen die een belangrijke schakel zijn tussen de bestuurder enerzijds en de werk vloer anderzijds. Collega's die zich willen inzetten voor de toekomst van de organisa tie. Want de bedrijfsvoering van Heineken is gericht op de toekomst. Een toekomst die gebonden is aan diverse in- en externe factoren, maar aan één constante: verande ring. Stil staan is achteruitgang. Verande ringen zijn onvermijdelijk. De onderne mingsraad is echter net zo onvermijdelijk. Maak kennis met de huidige leden van de ondernemingsraad, vraag hen wat het werk inhoud en wat het voor hen persoonlijk betekent. Of informeer bij de huidige OR- leden naar de mogelijkheden om zelf lid te worden. Want u vertrouwt op Heineken, maar Heineken vertrouwt ook op u! Frans van der Minne Hans Meeuwissen Nieuwsbulletin van de Ondernemingraad Heineken Group MEER WAi [2] Heineken nl Ondernemingsraad Heineken Group

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 6