z OR HG Nieuwsbulletin van de Ondernemingraad Heineken Group 'De Heineken Group is op zoek naar personeel met een kritische blik op de onderne ming. Mensen die zich willen inzetten voor de onderneming door processen te bewaken en de gang van zaken met betrekking tot het juist handelen van de bestuurder te moni toren. Mensen die niet bang zijn een bestuurder een advies te geven, ook al wijkt dat af van wat de bestuurder zelf voor ogen heeft. Mensen die gevoel hebben voor medemen sen. Mensen die niet schromen hun mening te uiten, ook in het bijzijn van een bestuur der. Mensen die trots zijn op de company en dat ook laten zien. Mensen die graag zien dat Heineken de grootste bierbrouwer ter wereld wordt.' Bovenstaande lijkt onderdeel van een per soneelsadvertentie die op 'match' zou kunnen staan. Het gaat hier om functies voor meerdere afdelingen. Functies die belangrijker zijn dan menigeen denkt: het zijn stukken van ontbrekende schakels in een gezonde toekomst van de organisatie. "Als bestuurder onderstrepen wij het be lang van deze functies. Wij willen nu en uiteraard in de toekomst een gezonde on derneming zijn en blijven en daaraan inhe rent een goed personeelsbeleid voeren. Daarvoor hebben wij mensen nodig die kritisch en slagvaardig zijn. Mensen die met ons willen meedenken en praten over het nu én de toekomst. Niet iedereen kan bestuurder zijn, maar iedereen heeft wel een kans om mee te praten over grote be slissingen. De toekomst maken we als be stuurder niet alleen, maar met z'n allen.", aldus Frans van der Minne, Group Human Resources Director. Kwaliteit versus kwantiteit De reden waarom de gedeeltelijke wer vingadvertentie niet op match staat, maar wel op HeiPORT en gedeeltelijk in dit OR bulletin, zal inmiddels duidelijk zijn. De ondernemingsraad Heineken Group is op zoek naar collega's die zich willen in zetten voor de toekomst van de company door lid van de ondernemingsraad te wor den. De bezetting van de huidige raad is mager. Dat heeft belangrijke gevolgen voor de kwaliteit van de raad en de advie zen die zij geeft. "Als er onvoldoende ver tegenwoordiging is, kan de raad in eerste instantie mondjesmaat kijken naar bij voorbeeld een organisatiewijziging.", zegt voorzitter Hans Meeuwissen. "Aangezien het merendeel van de groepsonderdelen of regio's niet is vertegenwoordigd bemoei lijkt dit het communicatieproces, het in zicht en daarmee de kwaliteit van het ad vies dat uiteindelijk moet worden gege ven." Zowel de bestuurder als het perso neel is gebaat bij een goed advies. Dat geldt overigens niet alleen met betrekking tot het geven van advies. Zowel de be stuurder als het personeel heeft een kwali tatieve ondernemingsraad nodig. OR HG actueel Ondernemingsraad Heineken Group Redactie: Hans Meeuwissen (eindredactie), Theo Slof, August Bekkers, Ed Kroes

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 5