Controller Robert Frentzen en rayonmanager Verpakken Tonnie van Dinther werken nog niet zo lang samen in de Bossche brouwerij. Maar nu al is duidelijk dat de manier waarop ze het aan pakken, goed werkt. Dat was wel eens anders... Robert: "De samenwerking tussen afdelingen is nog steeds niet optimaal. Om efficiënter en slagvaardiger te kunnen zijn, proberen we onze manier van werken zo veel mogelijk te standaardiseren en transparant te maken, zodat iedereen precies weet waar hij met een bepaalde vraag terecht kan. De ene afdeling is daar al verder mee dan de andere." Tonnie: "Ook proberen we het naar elkaar luisteren te sti muleren. Bij de teamdagen van Verpakken nodigen wij bij voorbeeld mensen van Commercie en Horeca uit, om eens te komen vertellen wat ze doen en hoe dat gaat." Robert: "Wat Tonnie erg goed doet, is dat hij zijn teammana gers tijdig betrekt bij zijn beslissingen. Dat levert veel com mitment op, mensen voelen zich samen verantwoordelijk." Tonnie: "Dat wij op managementniveau steeds beter samen werken, is bijvoorbeeld voor een operator nog weinig zicht baar. Maar dankzij efficiëntie houden managers straks steeds meer tijd over voor zaken als coaching en ontwikkeling." Robert: "Ik weet zeker dat onze aanpak motiverend werkt. En door de standaardisatie gaat de output ook nog eens omhoog. Dat is voor Heineken essentieel." Robert: "Als controller ben ik financieel verantwoordelijk voor de brouwerij. Het is mijn taak om de resultaten te ver beteren. Dat kan ik alleen doen als ik relevante informatie heb vanuit de business. Die krijg ik van Tonnie." Tonnie: "Samen ontwikkelen we bijvoorbeeld een visie op de fte's voor de komende jaren. Vroeger moest ik daarvoor een standaard formulier invullen. Nu gaat dit anders. Robert denkt mee, informeert bij mij of ik aanpassingen in het formulier nodig vind. En daar doet hij vervolgens ook echt iets mee." Robert: "We spreken elkaar regelmatig. Op maandagochtend houden we een koffie-uurtje met het hele managementteam Verpakken. Dan praten we bij, zowel over werk als over het week end. Dat informele is prettig, en het draagt bij aan onze samen werking. Ik kan Tonnie altijd bellen, of even bij hem binnenlopen." Tonnie: "Ik werk ruim 39 jaar bij Heineken en voor mij is deze open manier van communiceren nieuw. Er is duidelijk een ommezwaai gaande in de organisatie, ik merk dat er meer bereidheid is om elkaar te luisteren. Robert heeft dit meteen goed opgepakt." Robert: "Je collega's zijn ook je klanten." Tonnie: "Zeker weten, maar zo zag men dat vroeger niet, hoor. Toen werd er nogal eens gemopperd op elkaar. Als er iets mis was, lag het altijd aan de ander." N Heineken ROBERT FRENTZEN Tonnie: "Het collectief, daar gaat het om. Wat dat betreft is Heineken net een voetbalteam. Zonder een sterke verdediger kan een spits wel inpakken." [26] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 36