Elkaar nóg vaker opzoeken Voor een goede samenwerking is wederzijds begrip essentieel, vinden HR development adviseur Babs van Geel en senior HR adviseur Floor van Griensven. Samen zorgen zij voor HR-instrumenten die naadloos aansluiten bij de behoefte vanuit de organisatie. Floor:Babs is een nieuwsgierig persoon, ze staat open voor hoe de dingen op de werkvloer gaan. Een groot pluspunt omdat zij instrumenten ontwikkelt die wij kunnen inzetten ter ondersteuning van onze werkzaamheden, zoals de Climate Survey." Babs:Floor staat midden in de operatie. Zij vormt mijn oren en ogen. Bij de voorbereiding van de Climate Survey, bijvoor beeld, overleg ik met haar over de rol van HR en maken we duidelijke afspraken, zodat het proces in goede banen geleid kan worden. Tijdens de uitvoering kan ze altijd bij me terecht met vragen." Floor: "We zitten regelmatig met elkaar in werkgroepen, ook over andere onderwerpen. Vaak betrekt ze me vanaf het begin bij het ontwikkelen van nieuwe instrumenten. Dat is overigens niet altijd zo geweest. Een tijd geleden merkte ik dat er vanuit de afdeling van Babs projecten liepen die de brouwerij beïn vloedden, maar waar ik niets van wist. Sinds ik dat heb bespro ken, verloopt de samenwerking een stuk beter." Babs: "Laatst ben ik een dag met Floor meegelopen, daar door heb ik een duidelijk beeld gekregen van wat een HR-adviseur zoal doet. Floor heeft ervaring als jurist, dus zij Floor: "Dit geldt ook voor HR. Een instrument als de Climate Survey is heel belangrijk binnen het bedrijf, zeker gezien het feit dat veel mensen in de brouwerij niet zo tevreden zijn over het werkklimaat." Babs:Met de Survey kunnen we dat soort dingen inzichtelijk maken en ze uiteindelijk oplossen. Dat is niet alleen goed voor de mensen zelf, maar op de lange termijn voor heel Heineken. Tevreden medewerkers zijn tenslotte productiever." weet ook wat de beleidskant inhoudt. Dat is erg handig, het wederzijdse begrip maakt onze samenwerking beter." Floor:We versterken elkaar. En we vinden elkaar aardig, dat komt daarbij goed uit. Dit is overigens geen voorwaarde voor een geslaagde samenwerking, maar het geeft wel net dat beetje extra. Er is veel commitment van beide kanten." Babs: "Natuurlijk zijn er ook dingen die beter kunnen. We mogen elkaar misschien nog iets vaker opzoeken. Onze jaar plannen uitgebreid bespreken bijvoorbeeld, zodat we beter op de hoogte zijn van eikaars activiteiten. Daar kunnen we dan in een vroeg stadium op inspelen. Voor HR Development is dat cruciaal, we kunnen gewoonweg niet zonder de infor matie vanuit de organisatie." Heineken nl magazine [27

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 35