bij de pre F Eltjo Edzes (Information Manager Commercie) en Jetze van der Veen (servicemanager Sales, Commerce Finance). Eltjo maakt IT-beleid bij Commercie en bepaald welke service Commercie nodig heeft van IT NL, Jetze is verantwoordelijk voor de service die IT NL levert, onder andere aan Commercie. Om eikaars plannen goed op elkaar af te stemmen, hebben ze veel contact met elkaar. Eltjo: "Voor eindgebruikers is het moeilijk te bevatten welke wereld er schuilgaat achter IT. Zij zien alleen het systeem waarmee ze werken, en dat functioneert wel of niet." Jetze: "Dat geldt niet voor Eltjo hoor, hij was ooit zelf project manager bij IT, we waren collega's." Eltjo: "Dat klopt. In het begin voelde het wat onnatuurlijk aan, die nieuwe rolverdeling. Eerst collega's en toen klant en leverancier." Jetze: "We zijn er nu helemaal aan gewend. De afdeling van Eltjo is eerste aanspreekpunt als het gaat om bedrijfsapplica- ties. Ook meldingen van verstoringen komen er terecht. Samen kijken we waar het probleem zit, zodat het zo snel mogelijk kan worden verholpen door degene die er verant woordelijk voor is." Eltjo: "Ik zorg er in zo'n geval voor dat de mensen op de hore- cavestigingen in begrijpelijke taal te horen krijgen wat ze wel of juist niet moeten doen, Jetze onderhoudt het contact met de interne afdelingen en IT-bedrijven die aan ons leveren." Jetze: "Grote verstoringen zijn best stressvolle situaties. Soms moet ik Eltjo teleurstellen als blijkt dat een probleem voorlopig niet kan worden opgelost." Eltjo: "Doordat Jetze eerlijk is en zijn dilemma's deelt, ont staat er een betere relatie. Ups of downs, uiteindelijk komen we er altijd samen uit." Jetze: "We hebben het afgelopen jaar sowieso flink gebouwd aan de samenwerking tussen onze afdelingen. Vroeger spra Eltjo: "Ik was niet altijd tevreden over IT, maar nu werkt het beter. Horeca had altijd veel last van instabiele systemen, dat is een stuk minder geworden. De communicatie is verbeterd en we testen wijzigingen nu vooraf heel nauwkeurig." Jetze: "We zijn bezig om over de hele keten te kijken hoe we de uitval van de systemen kunnen terugdringen. Uiteindelijk gaat het erom dat we de business zo goed mogelijk onder steunen, functioneel én met applicaties. Deze twee dingen horen bij elkaar, daar stuur ik ook op binnen mijn afdeling." Eltjo: "Voor Heineken als bedrijf zijn goed functionerende systemen van levensbelang. We zijn dusdanig geautomatiseerd dat uitval veel geld en goodwill van klanten kost. Omdat we centraal werken, zijn de klappen groter als er iets misgaat." Jetze: "In de toekomst wil Heineken zelfs toe naar één wereldwijd systeem. Met onze samenwerking leggen we daar alvast de basis voor." Eltjo: "We zijn wel blij met elkaar hè? Is er nog iets negatiefs te melden?" Jetze (lachend): "Ja, je zou vaker koffie kunnen halen." 4 [24] Heineken nl magazine ken we elkaar alleen in crisissituaties, nu hebben we meer dere keren per maand regulier overleg. Op tactisch niveau tussen Eltjo en de servicemanagers, maar ook op strategisch en op operationeel niveau. Omdat we de vinger aan de pols houden, kunnen we eerder schakelen. Zo kunnen we veel problemen op tijd opsporen en dus voorkomen. Het dak repa reren als de zon schijnt, noemen we dat." EK voetbal Oostenrijk -

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 32