Het ultieme team! COLUMN M r r In deze aflevering van het Sociaal Jaarverslag gaat het over samenwerken. Een van de belangrijkste knelpunten binnen Heineken, zo bleek uit het Climate Sur vey. En dat terwijl het totale resultaat afhankelijk is van de onderlinge samenwer king. Deze vier koppels laten zien hoe ze de tussenmuren hebben neergehaald. En in zijn column toont sportcommentator Humberto Tan zijn bewondering voor een tweetal dat niet met elkaar kan opschieten en toch een superteam vormt. vdrNr» WERKEN Humberto Tan, bekend als presentator van sportpro gramma's als Studio Sport en RTL Voetbal, maar tegenwoor dig ook van RTL Boulevard. "Voor deze twee vrouwen maak ik graag een uitzondering." Ongeveer tweeduizend toeschouwers waren echt stil toen Charles van Commenée die woorden uitsprak op het Holland Heineken Podium tijdens de Olympische Spelen van Beijing. De chef de mission is een bescheiden man en houdt zich het liefst op de achtergrond bij de huldigingen. Maar voor Kirsten van der Kolk en Marit van Eupen overwon hij zijn schroom en stapte hij trots op het podium om zijn bewondering voor deze twee gouden roeisters uit te spreken. De gouden medaille was eigenlijk onmogelijk. Van Eupen had tijdens de hele voorbereiding met ondraaglijke, hernia-achtige pijnen aan haar rug getraind. Maar omdat ze een gouden doel voor ogen had, beet ze door de pijn heen. Haar bootpartner Kirsten van der Kolk kreeg te maken met een ongeneeslijk zieke vader. Kort voor de Spelen overleed hij. Tijdens zijn ziektebed trainde ze door. Zelfs op de dag van zijn uitvaart... Haar gouden plak droeg ze aan haar vader op. Kirsten en Marit hebben met hun prestatie twee belangrijke stokpaard jes van de chef de mission in de praktijk gebracht. Stokpaardjes die ook buiten de sport gelden, binnen een bedrijf als Heineken bijvoorbeeld. Het eerste: bij tegenslag op weg naar succes 'niet bitter, maar beter' worden. En het tweede: het is van belang dat je je realiseert dat de mentaliteit voor de prestatie 'niet eens in de vier jaar nodig is, maar elke dag'! Probeer het maar eens! Dat uiteindelijke, gezamenlijke 'gouden' doel voor ogen houden, datje alleen met elkaar kunt bereiken. En dan ook nog met een partner met wie je niet goed kunt opschieten. Kirsten en Marit deden het. Het ultieme team. Ik kan er alleen maar met bewondering naar kijken. Net als Van Commenée. Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 31