MEER WARMTE Aan het einde van het jaar een column voor Heineken nl schrijven, betekent bijna automatisch terugkijken op 2008. Op dit moment ligt er een zeer dun laagje sneeuw op het gras in Zoeterwoude en dit oogt winters. Het geeft dat gevoel van gezelligheid, geborgenheid en warmte van de decembermaand. Het was me het jaartje wel, 2008 en hoewel nog niet geheel ten einde, is nu al de impact van het jaar op het welzijn van ons allen groot en ik voorspel dat die nog groter wordt in de komende periode. Lang is er ge dacht dat wat er in Amerika gebeurde vanaf najaar 2007 aan ons voorbij zou gaan; inmiddels weten we wel beter. Er zitten echter ook altijd positieve kanten aan een periode zoals deze van verslechterende economische omstandigheden. Het heeft namelijk ook een reinigende werking op de maatschappij. Extremen, zoals de doorgeschoten beloningsstruc turen, de omzetgedrevenheid vanuit bonussystemen in de financiële wereld; dit alles zullen wij achter ons laten en dat werd tijd ook. Persoonlijk hoop ik dat de maatschappij met een vergroot sociaal gevoel uit deze crisis komt. Alles maar uitdrukken in geld heeft ons in sociale zin verarmd en individualistischer gemaakt. Iedereen herkent dat waarschijnlijk wel een beetje bij zichzelf. We weten soms niet eens meer hoe onze buren heten. Dus wellicht heeft ook hier 'elk nadeel zijn voordeel' en laten we dat extreem individualistische achter ons. Namens het Directieteam een prettige Kerst toege wenst en een mooie jaarwisseling. Tot in 2009. Philip de Ridder Algemeen directeur Heineken Nederland [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 2