vertelt Aaltje. "Besparing en toepasbaarheid tellen zwaarder dan creativiteit, dat hebben we van tevoren zo afgesproken. Maar een creatief idee spreekt natuurlijk meer tot de verbeel ding." Al pratend besluit het panel om dan toch maar niet te gaan voor A&R, de leverancier met het aantrekkelijke voorstel van de premium doos. Verpakkingsmanager Maarten Koudenburg: "Het idee is goed, maar ook complex en de implementatie is bewerkelijk." Wel valt de keuze op Henkei, de lijmleverancier die het aanbod deed om niet alleen het gebruik van lijm efficiënter te maken, maar meteen ook de hele productielijn te optimaliseren. Henkei heeft daarvoor een aantal handige tools en neemt het probleem volledig over. Dat spreekt aan. HEERLIJK EENVOUDIG Niet veel later komt de hele groep de presentatieruimte binnen, waar MT-leden Wiggert Deelen, Fred Holvast en Arno Centen al zitten te wachten. Met verve prijst teamvoorzitter Jan Pieter zijn favoriet aan. Ook de MT'ers zien geen verschillen in de getoon de flesjes en tonen zich verrast. Bij het lijmverhaal van panel 2 wordt instemmend geknikt. Aaltje: "Er kan maar één voorstel winnen, maar met alle andere gaan we ook zeker aan de slag. We gaan in elk geval op korte termijn bekijken welke ideeën technisch haalbaar zijn." AND THE WINNER IS... CCL Label. "Dat wisten we eigenlijk al vanaf het begin," stelt Jan Pieter. "Het voorstel is zo eenvoudig, heerlijk gewoon." Wel moet Wiggert Deelen nog even met wat mensen binnen de organisatie gaan praten, om alle neuzen dezelfde kant op te krijgen voor het winnende idee. Hij belooft dat meteen te zullen doen. En nu: even bijkomen met een biertje. "Het was een vruchtbare dag," zegt Jan Pieter tevreden. "De sfeer onderling was open en relaxed, de energie stroomde. Dit is echt een leuke manier om dit soort proces sen aan te pakken." En Aaltje, die gaat de winnaar bellen. Een dankbare taak. Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 27