Thermae 2000, Valkenburg aan de Geul (Limburg) KLANT [13] Jan Willem Wemmers (26) is sinds enkele maanden Food&Beverage Manager van Thermae 2000. Hij is de jongste leidinggevende van het team en voelt zich al helemaal thuis in het wellnesscentrum op de top van de Cauberg in het Limburgse heuvel landschap. Jan Willem is daar verant woordelijk voor de vier horecagele genheden binnen het kuuroord. FEITEN EN C1IFERS Wat vind je belangrijk bij het zakendoen? "Vertrouwen is het belangrijkste. Als dat beschadigd raakt, kan het wat mij betreft niet meer goed komen." Bevalt het zakendoen met Heineken? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Hoe staan de zaken momenteel? Wat maakt deze zaak zo bijzonder? Hoe zit het met de concurrentie? Met wie zou je een keer het glas willen heffen? Heineken nl magazine Thermae 2000 telt vier horeca-outlets. Restaurant a la carte Pure (60 zitplaatsen) is vooral het domein van de hotelgasten. De badgasten eten een broodje bij Grand Café Fresh (180 plaatsen) of iets uitgebreider in het saunarestaurant Brasserie The Lounge (90 plaatsen). Er is ook een bar. Thermae 2000 verwelkomt circa 210.000 bezoekers per jaar en is dagelijks geopend van 9.00 uur 's ochtends (8.00 uur voor hotelgasten) tot 11.00 uur 's avonds. "Wij schenken Brand bier en al onze andere dranken komen ook van Heineken. Tot dusverre ben ik heel tevreden over de samenwerking. De bestellingen lopen via de supervisors van de vier horecagelegenheden. Als overall manager ben ik alleen betrokken als er problemen zijn. Maar alles loopt op rolletjes." "Tevreden gasten en een flinke dosis humor." "Goed. Ondanks de economische crisis kunnen we de hotel reserveringen in de weekenden nauwelijks verwerken. Door de week is 80 procent van de kamers bezet. Het hotel telt 60 kamers. Daarnaast hebben we de badgasten, door de week 600 - 700 per dag en in de weekenden 850 - 950 per dag. We draaien dus goed." "Daar zijn verschillende redenen voor. Ten eerste zijn we het enige wellnesscentrum in de buurt met een eigen viersterren- hotel. Je kunt dus een paar uur, maar ook een aantal dagen komen genieten. De basis voor Thermae 2000 wordt gevormd door drie bronnen die ter plaatse zijn aangeboord. Eén bron zorgt voor tintelfris mineraal drinkwater. De overige twee bronnen, op een diepte van 381 meter, leveren het thermale water voor de binnen- en buitenbaden. En de sfeer is heel relaxed: bij ons mag en kan bijna alles." "Zo'n dertig kilometer verderop, over de Duitse grens bij Aken, ligt het Carolus-wellnesscenter. Dat heeft geen eigen hotel en niet zo'n breed pakket aan behandelingen als wij. Daar komen vooral Duitse gasten. Wij hebben veel Nederlanders, Belgen en Fransen. We ondervinden dus weinig concurrentie." "Met de man van nu: Barack Obama. Hij spreekt zeer tot de verbeelding, al is het alleen al omdat Amerika voor het eerst een zwarte president heeft gekozen. Meestal drink ik Thermae- water, maar als ik met Obama toost neem ik een witte Martini met ijs en citroen. Ik drink haast nooit alcohol, maar dat drankje vind ik wel lekker."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 21