GE Oeteldonk, 16 november 2008 - Onder toeziend oog van Hofbrouwer Paul Bleijs en Brouwer van Dienst Hans de Werdt keurde Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Amadeiro de XXVe op vrijdag 14 november 's middags het 'bier in wording' dat de komende carnavalsda gen in Oeteldonk uit de tapkranen zal vloeien. De Heineken Brouwerij 's-Herto- genbosch is al sinds jaar en dag officieel de Hofbrouwer van het Huis der Amadeiro's. Traditiegetrouw wordt voorafgaand aan het nieuwe carnavals seizoen, rond de lie van de 11e, de bierkwaliteit koninklijk getest door middel van 'biersteken'. Na de kwali teitstest in de Brouwzaal ondertekende de Prins in Heinekens ontvangstruimte 'De Cambrinuskelder' de oorkonde dat het bier ook voor de komende carna- valstijd weer van opperbeste kwaliteit is. De oorkondes worden op zaterdag vóór carnaval aan de café-eigenaren, de 'ordenoarissen', als bewijsstuk overhandigd. Ipfe WËim BBBI Het biersteken wordt al sinds generaties door de Amadeiro's persoonlijk gedaan. Het vindt zijn oorsprong in vroegere fabels, die onder meer tijdens carnaval de kop opstaken, dat het bier tijdens grote volksfeesten van geringere sterkte of verdund zou zijn. De Hofbrouwerij heeft toen de Hoogheid gevraagd de sterktebepaling persoonlijk vast te stellen en dit per decreet aan zijn 'ordenoarissen' te bevestigen. Stamwortgehalte Destijds werd bij het brouwproces bij de 'wortketel' na het koken met een meetstok het volume bepaald en met de zogenaamde sacharimeter het extractgehalte, ook wel het stamwort gehalte genaamd. Dit 'stamwort gehalte' wordt uitgedrukt in graden Plato. Het bepalen van de sterkte gebeurde onder toezicht van een ambtenaar van de dienst invoerrech ten en accijnzen omdat aan de hand van de sterkte en het volume vastge steld werd hoeveel accijns moest worden betaald. De dienst invoerrech ten en accijnzen verleende aan Prins Amadeiro voor deze speciale gebeur tenis het privilege de vaststelling formeel rechtsgeldig te verrichten. Het regent... prijzen Dit najaar viel er een ware prijzenregen bij Heineken in Nederland. Dat begon al op 15 oktober, toen het Heineken- marketingteam maar liefst drie IMC European Awards in ontvangst mocht nemen: tweemaal voor Club Beertender (in de categorieën Direct Marketing en Loyalty Marketing) en een voor de Heineken Speakerkratjes (in de categorie Integrated Communication). De IMC European Award is een prestigieuze internationale marketing- prijs, waarvoor deelnemers uit heel Europa kunnen inschrijven. Vervolgens bleek dat Brand Dubbelboek, voor de tweede keer op rij, was uitgeroepen tot beste bockbier 2008 tijdens een blinde test georganiseerd door het Biergilde ter bevordering van de Nederlandse Biercultuur. Nog meer goed boeknieuws: Amstel Bock werd bekroond met de eerste prijs van het PINT Bokbierfestival, onlangs gehouden in de Beurs van Berlage te Amsterdam. Amstel Bock werd eerste in de categorie Bock. Ook Brand Dubbelboek viel in de prijzen, met een derde plaats in de categorie Dubbelboek. En ten slotte bekroonde de jury van de European Beer Star twee Affligem-bieren met een medaille: de Affligem Blond en de Affligem Tripel. De prijzen werden uitgereikt tijdens de ceremonie van de Brau Beviale in Neurenberg, Europa's grootste beurs voor de brouwerswereld. In een blinde proeverij beoordeelde de jury, bestaande uit 65 internationale experts, meer dan 688 verschillende bieren uit 32 landen. Affligem Blond won goud in de categorie 'Belgian Style Ale', Affligem Tripel zilver in de categorie 'Belgian Style Triple'. Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 17