B ■I 101IDEEEN VOOR VRUMONA Ill v DOE MEE! Op 22 oktober 2008 vond voor de tweede keer de Finance dag plaats. Locatie was dit keer Landgoed Duin en Kruidberg in Santpoort, bij Haarlem. De dag is voor alle financiële medewerkers van Heineken Nederland. De medewerkers werken op verschillende locaties en binnen verschillende afdelingen en komen 1 keer per jaar bij elkaar. Op 22 oktober werden de nieuwe prioriteiten voor Heineken Nederland toegelicht en de belangrijkste ontwikkelin gen voor 2009 werden besproken. Financieel Directeur Koos Tromp trapte de dag af en gaf aan dat hij tevreden was over het afgelopen jaar. Hij complimen teerde iedereen voor de inzet en de behaalde resultaten in soms lastige omstandigheden. Voor 2009 gaf hij ook een aantal punten ter verbetering mee. Zo liet Koos weten dat ook financiële afdelingen "first time right" moeten werken in hun dagelijkse werkzaamheden. Analyses, rapporten maar ook berichten bijvoorbeeld per mail moeten niet drie keer opnieuw maar direct de eerste keer goed. Tevens gaf Koos aan dat hij het belangrijk vindt dat financiële medewerkers goed samenwerken om gezamenlijk goede rendementen neer te zetten. Hij onder streepte tevens het belang dat financiële medewerkers meerdere facetten van financiële werkzaamheden leren kennen. Een belangrijk onderwerp het komende jaar voor de gehele organisatie is "cash". "Cash is King" aldus Koos en de financiële afdeling kan helpen om meer opbrengst uit de operationele geldstromen te halen. Na de voordracht van Koos werd gestart met een Loesje workshop. Alle deelne- mers kregen een korte toelichting over de organisatie Loesje, gevolgd door instructie hoe een prikkelende Loesje poster te maken. In de workshop werd er op een creatieve manier samengewerkt met soms verrassende resultaten. Petra Smit-Rebergen, financieel medewer ker bij Vrumona, en Loraine Ho A-Hing, medewerker Financial Services in Zoeterwoude, kijken terug op een inspirerende middag. Petra: "Het was goed om eens die collega's te zien die je normaal alleen aan de telefoon spreekt." Loraine: "Je krijgt tijdens zo'n dag een veel beter beeld van waar Heineken naartoe gaat." En beide collega's vonden de Loesje workshop, waarin ze vrij mochten associëren op een maatschappelijk thema, nuttig: "Het is goed om eens op een andere manier te denken, los van het dagelijkse werk." De beste ideeën ontstaan vaak op de werkvloer. Daarom organiseerde Vrumona een ideeënbeurs. Een oproep onder medewerkers leverde in totaal 101 ideeën op. Deze werden allemaal bestudeerd, uitgewerkt en op 12 september gepresenteerd. Waarna alle Vrumonianen moch ten stemmen op de beste ideeën. Vier inzendingen ontvingen een prijs. In de categorie Communicatie won marketingcoördinator Soon-Hye de Bruijn met een interactieve abri met viraal effect. Mare Winthagen, manager technische dienst, en Bas van Delft, manager Supply Chain, waren samen winnaar in de categorie Verpakkingen. Zij kwamen met Sourcy Waterworks, een wa- tercooler waaraan smaken en koolzuur kunnen worden toegevoegd. Trademarketeer Maartje van Leuven won in de categorie Product met het idee voor seizoensgebonden smoothies. Een vierde prijs werd uitgereikt aan Ronald Bosch, teamoperator die veertien goede ideeën inbracht, in elke categorie zit één van zijn ideeën in de top vijf. Daarmee was hij de meest enthousiaste deelnemer van de beurs. jÜBSik Ook iets opmerkelijks gelezen over een onderwerp dat raakvlak ken heeft met (werken bij) Heineken? Laat collega's meegenieten en stuur je gekke, interessante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: redactie@heineken.nl of Heineken NL magazine, kamer 2.486, Postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 9