Elle van Rijn: Patricia Steur: Actrice-schrijfster Elle van Rijn is een van de tien bekende vrouwen die een drieluik maakte voor Women in Control. "In de landen waar Microkrediet voor Moeders actief is heb je maar dertig euro nodig om een onderneming te begin nen. Hier draai je daar je hand niet voor om, daar is het heel veel geld. Door dat soort kleine initiatieven op grote schaal te steunen, stimuleer je ook weer de economie. Ik geloof heel erg in de maakbaarheid van dingen. Als je echt iets wilt, lukt het uiteindelijk ook. Als westerse vrouw heb ik natuurlijk makkelijk praten, maar de enige manier om je dromen te realiseren is zelf initiatief nemen. Microkrediet gaat niet alleen over geld, het gaat ook over morele steun. Vrouwen zien dat andere vrouwen ook een eigen bedrijf kunnen beginnen. Dat betekent dat ze het zelf ook kunnen proberen. Door een lening te geven, spreken mensen vertrouwen in je uit. Dat is natuurlijk erg belangrijk. Met mijn drieluik ben ik heel blij. Ik heb gekozen voor drie jonge vrouwen. Ze zijn nog een beetje kind, maar je ziet ook de vastberadenheid van de jonge vrouw. Het zijn mooie portretten, maar dat is vooral aan hen te danken." Fotografe Patricia Steur begeleidde - samen met nieuws lezeres en freelancefotografe Sacha de Boer - de tien bekende vrouwen die een drieluik maakten voor de actie Women in Control. "Ik heb onmiddellijk ja gezegd. Ik vond het heel leuk om deze buitengewone vrouwen te begelei den en Microkrediet voor Moeders vind ik een fantastische uitvinding. Iedereen vond het heel leuk om te doen en het ziet er ook te gek uit. De vrouwen die meededen hadden heel verschillende, uitgesproken ideeën. Marlies Dekkers maakte een drieluik met ogen van haar moeder, haarzelf en haar dochter. Ellen ten Damme maakte drie zelfportret ten. Daphne Bunskoek koos voor een energiek vijfluik met springende meisjes. Het zijn stuk voor stuk prachtige werken. Ook kwalitatief zijn ze echt een tentoonstelling waard. Maar als je me vraagt wat zo'n werk moet opbren gen, dat weet ik dus niet. Drieduizend euro per stuk zou leuk zijn. Bij microkrediet gaat het natuurlijk om heel kleine bedragen. De vrouwen die met honderd euro zoveel kunnen doen, vind ik heel dapper. Ze zijn doelgericht, ze weten waar ze aan werken. Blik op oneindig en ervoor gaan! Met de hoop en de overtuiging dat het goed zal komen. Ik vind microkrediet een heel goed initiatief en het is goed dat Crystal Clear zich ermee bezighoudt." Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 7