'Als ik die vrouwen spreek, weet ik weer waar ik het allemaal voor doe' KIPPENVEL •••••••••••••••••••a er onafhankelijker door. Het inkomen van de vrouw is vaak een aanvulling op het gezinsinkomen. Dat betekent dat hun kind bijvoorbeeld niet meer hoeft te werken voor het naar school gaat." Lenen is voor deze vrouwen moeilijk, omdat ze geen onderpand hebben of nog niet economisch actief zijn. De stichting leent de vrouwen gemiddeld honderd euro. Voor Nederlandse begrippen is dat een habbekrats. Waarom geeft de stichting dat geld niet gewoon? Samantha: "Op deze manier kun je dezelfde euro vaker uitlenen, zo kunnen we dus meer mensen helpen. Met een lening geef je iemand bovendien verantwoordelijkheid." Samantha is enthousiast over Women in Control. "In India loopt een project waarbij vrouwen met behulp van micro krediet uit de seksindustrie kunnen stappen. We lenen niet alleen geld, we geven ook trainingen en opleidingen. Daar gaat de opbrengst naartoe." Ze gaat verder: "Women in Control gaat ook over solidariteit. Je hebt een goede baan, een mooi huis... what's next? Hoe kun je iets betekenen voor andere mensen in de wereld? Een keer per jaar ga ik op evaluatiebezoek. Als ik dan die vrouwen spreek, weet ik weer waar ik het allemaal voor doe." Ook Marie Monique van der Salm is blij met het project. Ze zegt onder de indruk te zijn van de drieluiken die de bekende vrouwen hebben gemaakt. "Ik krijg er kippenvel van. Je kunt zien dat de deelneemsters over het onderwerp hebben nagedacht. Ieder heeft er haar eigen invulling aan gegeven. Het zijn stuk voor stuk werken die anderen inspireren om over het thema Women in Control na te denken." Na de veiling was er een groot Women in Control-feest, ook de opbrengst daarvan komt ten goede aan Microkrediet voor Moeders. En dan is er nog de internetactie waarbij bezoekers hun eigen Women in Control-foto konden uploaden. Voor elke foto doneerde Vrumona één euro aan de stichting. Dat liep storm. Binnen drie weken bezochten meer dan 60.000 mensen de site. In de media is bovendien veel aandacht besteed aan het project. Women in Control is duidelijk zeer geslaagd. "Het klopt ook aan alle kanten," weet Marie Monique van der Salm. "Het doel klopt en de vrouwen die meedoen passen bij het merk en spreken het publiek aan. Dat maakt het heel krachtig." meer info: www.crystalclear.nl [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 6