Op verzoek van Vrumona maakten tien bekende Nederlandse vrouwen een kunstwerk. De opbrengst gaat naar de stichting Microkrediet voor Moeders. Wat heeft Crystal Clear met powervrouwen? Karlijn van Ruiten, Soon-Hye de Bruijn, Erlijn Sie.Samantha Rolefes microkreftlifè, trseenbfdiagof Vrouwen die weten wat ze willen. Die duidelijke keuzes maken en daar ook voor gaan. Die hun eigen weg volgen, maar daarbij ook oog hebben voor anderen. Dat is het type vrouwen waar het Vrumona-drankje Crystal Clear bij past. Vandaar dat ze bij Vrumona in 2007 gekozen hebben voor de nieuwe slogan 'Women in Control' voor Crystal Clear. Maar 'Women in Control' is niet alleen een slogan. Het staat ook voor solidari teit met anderen, bijvoorbeeld met vrouwen die het minder goed getroffen hebben dan wij. Marie Monique van der Salm, senior brandmanager Crystal Clear, vertelt: "Via commercials en internet hebben we onze nieuwe positionering van Crystal Clear bij de consument gebracht, maar ik wilde het ook een diepere betekenis geven. Dat doen we met het project dat dezelfde naam draagt: Women in Control." Karlijn van Ruiten, junior brandmanager Crystal Clear, legt uit hoe het project in elkaar steekt. "We hebben tien krachtige vrouwen benaderd, zoals actrice Carice van Houten, tv-pre- sentatrice Daphne Bunskoek en lingerieontwerpster Marlies Dekkers. Hun hebben we gevraagd of ze een drieluik wilden fotograferen met als thema Women in Control. Het idee voor een drieluik kwam van fotografe Patricia Steur. Als je drie sterke beelden samenbrengt, wordt het geheel nog krachtiger. De deelneemsters mochten het thema zo vrij interpreteren als ze maar wilden en dat hebben ze ook gedaan. Theatervrouw Ellen ten Damme leverde bijvoorbeeld drie zelfportretten in, terwijl documentairemaakster Sunny Bergman (bekend van de documentaire 'Beperkt houdbaar', over het valse schoon heidsideaal voor vrouwen) drie mannen heeft gefotografeerd. Iedereen wilde graag meedoen. Niet in de laatste plaats van wege het goede doel dat hieraan gekoppeld is. Op 16 oktober zijn de werken geveild. Samen brachten de kunstwerken maar liefst 40.000 euro op." ELKE EURO EEN PAAR KEER UITLENEN De opbrengst van de actie gaat naar de stichting Microkrediet voor Moeders. Ook deze stichting gaat uit van de kracht van vrouwen. Ze geeft kleine leningen aan vrouwen in ontwikke lingslanden. Daarmee kunnen zij bijvoorbeeld gereedschap kopen, zodat ze in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Samantha Rolefs is medeoprichter van Microkrediet voor Moeders. De stichting bestaat driejaar en richt zich vooral op vrouwen in Azië. Daar kennen ze de hoogste armoedecijfers ter wereld. "Door moeders microkrediet te geven, geven we hun kinderen ook een betere toekomst. De vrouwen worden Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 5