'Als het nodig is, wijk de procedure ai ik van Ben jij klantgericht? Wat kan beter? Is dat genoeg? "Ik ben het luisterend oor van de ICT-afdeling. Mijn klanten zijn collega's binnen Commercie (horeca, retail en marke ting) en indirect ondernemers en consumenten. Een groot deel van mijn werk bestaat uit het formuleren van ICT- oplossingen voor de commerciële afdelingen. Bijvoorbeeld het opzetten van een onlinecampagne voor een marketing afdeling of managers binnen de horeca helpen bij het samenvoegen van allerlei losse systemen voor logistiek en sales tot een geïntegreerd systeem. Daarnaast heb ik onder andere veertig websites onder mijn hoede voor marketing en horeca, variërend van sites waar ondernemers kunnen bestellen tot websites met consumentenacties." terwijl de desbetreffende planner (en zijn hele afdeling) veel last van die storing ondervindt. Als die planner mij belt en zijn argumenten uitlegt, stap ik naar de verantwoordelijke servicemanager en probeer samen met hem de oplosgroe- pen over te halen eerder te reageren dan de SLA voorschrijft, Soms lukt dat, soms niet." "De IT-afdeling is gewend volgens strakke procedures te werken om zo de betrouwbaarheid van de systemen te garanderen. Ik maak er deel van uit maar als het nodig is wijk ik van de procedures af en zoek ik een praktische oplossing die het Heineken-belang dient. Laatst kwam een afdeling met het verzoek om vertegenwoordigers laptops te geven met mobiele-internetverbindingen. Eigenlijk komt die wens te vroeg. Alle werkplekken bij Heineken worden op dit moment onder handen genomen door een nieuwe leverancier. Die heeft daar zijn handen vol aan. Als je die vraag volgens het boekje afhandelt, moetje heel lang wachten. Ik heb voor die afdeling een pilot in gang gezet zodat we samen kunnen aantonen wat met mobiel internet commercieel te winnen valt." "Klantgericht zijn is voor mij geen loze kreet, voor mij betekent het verantwoordelijkheid nemen en meer doen dan noodzakelijk. Als een systeem plat gaat en de klant er niet uitkomt met de servicedesk dan bellen ze mij soms. 'Remko, help ons', hoor je dan. Een servicedesk werkt volgens Service Level Agreements (SLA's). Voor het verhelpen van een storing aan een planningsysteem staat bijvoorbeeld een week, [26] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 26