'Een kwestie van doorvragen Wie zijn je klanten? Wat belemmert je om klantgericht te zijn? "Ik probeer regelmatig na afloop cursisten te bellen om te horen hoe de training of opleiding is bevallen. Die feedback gebruiken we weer voor de evaluatie met leverancier en leidinggevenden. Als het druk is, komt dat als eerste in het gedrang. Vooral in september en oktober, dat zijn voor ons de drukke maanden, kom je daar haast niet aan toe. Ik zou ook wel meer in contact willen komen met verschillende afdelingen, zodat ik een beter beeld krijg van het werk dat ze daar doen." Hoe klantgericht ben jij? "Mijn afdeling organiseert en adviseert Heineken Nederland op het gebied van trainingen, opleidingen en coaching. Ik ondersteun de opleidingscoördinatoren hierin. De opleidings- aanvragen komen binnen via de HR-adviseur, maar in feite zijn alle medewerkers van Heineken Nederland mijn klanten. Bij specifieke opleidingsvraagstukken komen medewerkers soms direct en anders via hun HR-adviseur bij Opleidingen HNL terecht. We kijken dan wat de trainingsbehoefte is en zoeken daar een geschikt programma voor. Medewerkers kunnen zich inschrijven voor een training als hun leiding gevende en HR-adviseur akkoord geven. Ik neem vervolgens contact op met het trainingsinstituut en koppel die informatie weer terug naar de cursist." behoefte heeft aan een andere training. Mensen vragen vaak om een bepaalde training omdat ze daarover van hun collega hebben gehoord. Soms komt het voor dat een training vlak voor de start wordt afgezegd, dan lijkt het wel of mensen zich niet altijd realiseren wat het organisatorisch met zich mee kan brengen. Ik probeer tegelijkertijd om iemand anders in te plan nen en diegene de kans te bieden om de training te volgen." "Het is een kwestie van doorvragen. Iemand wil een bepaalde training volgen. Dan vraag je door en blijkt dat hij eigenlijk Heineken nl magazine [25]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 25