COLUMN Ik geef het toe: ik ben niet 'klantgericht' In deze tweede aflevering van het Sociaal Jaarverslag nemen collega's hun houding tegenover de klant onder de loep, of dat nou een consument, een horeca-eigenaar of een collega is. En eerst vraagt RTL Nieuws-presentator Rick Nieman zich af of hij wel goed naar zijn klanten luistert. foto: Sacha de Boer Rick Nieman (1965) is jour nalist-presentator bij RTL Nieuws. Hij is auteur van 'Is er nog nieuws?' (2007) en 'De goeroe-methode' (2008) Heineken nl magazine [23] Mailtjes van kijkers beantwoord ik zelden, hun telefoontjes neem ik niet aan. Ik heb het druk genoeg met allerlei andere dingen en als ik inga op vragen van kijkers betekent dat misschien extra werk. Dus negeer ik ze. Pas recentelijk, na het spreken met 13 managementdenkers voor mijn boek 'De goeroe-methode', heb ik me gerealiseerd hoe dom dat is. Want de kijker - of klant - betaalt niet alleen indirect mijn salaris, hij (of zij) is véél meer! Het medialandschap verandert razendsnel. Bij RTL Nieuws zijn wij constant op zoek naar wat de kijker beweegt. Wat verwacht hij van ons? Waarom kijkt hij soms liever naar De Wereld Draait Door? Hoeveel nieuws haalt hij tegenwoordig van internet, waardoor het tv-nieuws minder belangrijk voor hem wordt? Dus wat doen we? We vragen een marktonder zoeksbureau uit te zoeken wat de kijker wil zien en wat hij van ons vindt. Als wij dat eenmaal weten, redeneren we, kunnen wij ons nieuws verbeteren en zo meer kijkers trekken. Terwijl al die kennis ons op een presenteerblaadje wordt aangeboden! Ook zonder markt onderzoek vertellen onze klanten wel wat ze nodig hebben. In mijn geval zijn dat de kijkers, als je bij Heineken werkt de winkelier waar je vaak komt, de kennis die een BeerTender wil kopen of de collega die service verwacht. Die klant zoekt zélf contact, hij wil graag laten weten wat hij vindt en wat hij van ons verwacht. Hij mailt met vragen, belt met opmerkingen. Wij hoeven alleen maar te luisteren. Bij deze beloof ik plechtig: voortaan zal ik met de kijker in gesprek gaan. Ik zal naar hem luisteren, zijn vragen proberen te beantwoorden en zijn suggesties serieus nemen. 'Klantvrien delijkheid' kun je dat noemen. Of gewoon slim bezig zijn...

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 23