Ton Broekhoven Rob de Jonge Collega's van de Unit Zuid-Holland beklommen afgelopen zomer de Mont Blanc. Om samen een uniek avontuur te beleven én om geld in te zamelen voor de in kanker gespecialiseerde Daniël den Hoed-kliniek. Ze kregen een extra grote bijdrage van het EHF, dat 500 euro toezegde voor elke medewerker die meedeed aan een tocht naar de Nederlandse Cauberg. Ton:Het werven van sponsors hebben we meteen professio neel aangepakt. Omdat ons doel zo duidelijk was - geld inzamelen voor nieuwe accommodatie en apparatuur voor de kliniek - verliep dat redelijk soepel. We kregen steun van familie, vrienden, klanten, leveranciers en andere relaties. We hoopten op zo'n 70.000 euro. Uiteindelijk hebben we dat ruim verdubbeld, ongelooflijk." Ton: "Het klinkt vast heel clichématig, maar dat hield ons overeind op de zwaarste momenten. Bij min 25 graden, in het donker, bij elke stap tot je knieën in de sneeuw en wetend dat je nog 1.000 meter omhoog moet. Je trekt, praat, vloekt des noods elkaar naar boven. Dan gaat de gedachte aan opgeven wel eens door je heen. Maar meteen daaroverheen dacht ik: Voor wie doen we dit? Mensen die een loodzware ziekte hebben. Die nooit zomaar kunnen opgeven. En dan ga je." Rob: "Ik heb enorme bewondering voor jullie prestatie. Trouwens ook prachtig om te zien wat een hecht team jullie zijn geworden." Ton: "Zeker weten. Je gaat samen door diepe dalen, maar maakt ook hoge pieken mee. Dat gevoel op die top... onbe schrijflijk. Ik belde mijn vrouw en alle emoties gingen tegelijk door me heen. Daar in die prachtige natuur, in die overwel digende rust, waar je als mens zo nietig bent." Leeftijd: 34 jaar. Functie: accountmanager Heineken Brouwerijen Zuid-Holland. Trots op: Mario (7), Julia (3) en mijn beklimming van de Mont Blanc. Wil ooit nog: een soortgelijke tocht met mijn kinderen maken. Leeftijd: 49 jaar. Functie: directeur Europese Horeca Financieringsmaatschappij (EHF). Trots op: mijn kinderen van 13 en 11. En op het feit dat we, in 3,5 jaar, vanaf nul een mooi bedrijf hebben opgebouwd. Wil ooit nog: meer reizen maken, liefst naar Azië en Zuid-Amerika. Rob: "De EHF heeft sinds 2004 een samenwerkingsovereen komst met Heineken. Corebusiness van Heineken is bier brouwen, die van ons is horecafinancieringen verstrekken. Wil een ondernemer een zaak kopen, overnemen, verbouwen, dan komen wij in beeld. Toen ik hoorde van het initiatief was ik direct enthousiast. Als bedrijf moetje niet alleen zoveel mogelijk winst maken. Er is meer." Ton: "Maar een donatie van 50.000 euro? Echt een geweldig gebaar." Rob: (lachend) "Ik heb 500 euro per deelnemer beloofd toen jullie die tocht naar de Cauberg organiseerden. En afspraak is afspraak. Bovendien kwam ik als 17-jarige jongen veel in de Daniël den Hoed, omdat een vriend van mij daar lag. Het is behoorlijk confronterend watje daar tegenkomt." Op het moment van het interview schat Ton de opbrengst van Climb for Life op 150.000 euro. Meer weten? Check climbforlife2008.nl. [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 22