Maar hoe werkt het? Wordt er betaald voor het plaatsen van Heineken-producten in de films of geeft Heineken de producten gratis in ruil voor de promotiekansen? In een moderne actiefilm is er zoveel visueel geweld dat veel mensen het Heineken-merk misschien over het hoofd zullen zien. Heeft het dan wel effect dat Heineken in de film aanwezig is? Maar Heineken moet natuurlijk waken over het merk en hoe het in de film wordt gebruikt. Quantum of Solace is de vijfde Bond-film waarin Heineken deelneemt. Hoe ziet de campagne eruit? Wat is het toch, met James Bond? [20] Heineken nl magazine "Onze relatie is gebaseerd op marketing en promotie, niet op het gebruik van onze producten in de film. Wij nemen een deel van het marketingbudget voor onze rekening, in ruil voor toegang tot hun rechten en handelsmerken, tot hun talent (in de persoon van Bond en Bond-girl), voor première- kaarten en beelden uit de film waarmee we een wereldwijde marketingcampagne kunnen maken. Onze campagne rond Casino Royale bijvoorbeeld werd in meer dan 50 landen gebruikt. Voor ons is Bond een van de invloedrijkste wereld wijde marketingpodia. De campagnes zijn heel inspirerend voor onze consumenten en goed voor onze verkoopresulta ten. Onze promotiematerialen vallen goed op in winkels en zijn onderscheidend. De kracht ervan is ook dat dit zo'n wereldwijd icoon is: wie kent James Bond nou niet? En het effect is sterk geconcentreerd omdat er slechts om de twee of driejaar een Bond-film uitkomt." "Impact is er op twee niveaus. In groeimarkten helpt het de bekendheid te vergroten en zo de verkoop te stimuleren, vooral in Azië en Oost-Europa. In Rusland bijvoorbeeld groeide de verkoop met 20 procent tijdens de Casino Royale-campagne. Ten tweede versterkten we via Bond het imago van het merk: de uitstraling van de Bond-wereld helpt om Heineken neer te zetten als iets wat wereldwijd van grote waarde is, met een kosmopolitisch en slim imago." "Dat is een gevoelig punt en je moet inderdaad voorzichtig zijn. We hanteren strenge richtlijnen voor onze communicatie uitingen en voor het plaatsen van onze producten. Zo gaan we bijvoorbeeld alleen een samenwerking aan als onze partner het bewijs kan leveren dat 70 procent van de bezoekers de wettelijke minimum leeftijd voor drankgebruik heeft." "De campagne heet Enter the world of Bond, omdat dat onze rol is: de consument in de wereld van Bond brengen. En er zijn hoofdrollen voor Daniel Craig en Olga Kurylenko, die het Bond-meisje Camille speelt. We hebben een reclamespot opgenomen, waarin we het decor en een sleutelscène uit de film gebruiken. We laten een unieke Bond-ervaring zien en we laten onze consumenten prijzen winnen. Zo kunnen ze bijvoorbeeld een reis winnen naar Jamaica, waar Ian Fleming de Bond-boeken schreef en Golden Eye is opgenomen. Andere winnaars kunnen Olga Kurylenko ontmoeten. Unieke consu mentenaanbiedingen die maar één keer in je leven voorbij komen. En omdat we het enige merk zijn dat het Bond-decor mag gebruiken, hebben we een korte film achter de schermen opgenomen met Olga Kurylenko en Daniel Craig. De mondiale campagne omvat tv- en bioscoopcommercials, internetactiviteiten, promotiemateriaal voor in winkels, speciale verpakkingen, public relations en merchandising. We verwachten dat meer dan 50 markten in al onze regio's het materiaal zullen gebruiken. En we nemen Olga mee naar landen waar Heineken gastheer is op speciale première evenementen, waaronder dus ook Nederland." "De aantrekkingskracht is heel eenvoudig. Uit ons onderzoek blijkt dat mannen óf denken dat ze Bond zijn of Bond willen worden, terwijl vrouwen in de buurt van Bond willen zijn. Daarom is onze benadering anders dan die van andere sponsors, zoals Aston Martin of Omega; zij maken deel uit van het karakter van James Bond. Heineken hoort bij de wereld van Bond."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 20