Café van Wegen, Utrecht Nico Veerman (46) is trots op het bedrijf. Zijn opa erfde het van diens zus en zijn moeder (mevrouw H. Veerman-van Wegen, 78) staat nog steeds achter de toog. Het bruine café in de stadskern van Utrecht staat er al 125 jaar. Dat is reden voor een feestje. Op 12 november worden vrienden, familie, de directie van huisbrouwer Amstel en burge meester Aleid Wolfsen verwacht. FEITEN EN CIIFERS Hoe staan de zaken? Wat maakt jouw zaak bijzonder? Hoe zit het met de concurrentie? Wat is je favoriete Heineken-product? Wat vind je belangrijk bij het zakendoen? Hoe is je relatie met Heineken? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Met wie wil je graag het glas heffen? Café van Wegen ligt al 125 jaar aan de Lange Koestraat 15 in het centrum van Utrecht. Het heeft een vloeroppervlakte van 70m2 en plaats voor zo'n 100 mensen. Afgezien van een stukje kaas, wat worst en warme gehaktballetjes kan er niet gegeten worden, maar mevrouw Veerman maakt wel eens hapjes op partijen. Naast moeder, zoon en schoondochter Caroline, werkt zus Jacqueline van Nico soms ook mee. Het bedrijf heeft geen personeel in dienst. "Het was geen topzomer. Waar dat precies door komt, weet je nooit. Misschien hebben mensen minder te besteden of gaan ze ergens anders heen. Zeker is dat we, net als andere bruine cafés, last hebben van het rookverbod. Omdat we midden in de oude stad zitten, hebben we geen terras. Ik hoop maar dat onze klanten kunnen wennen aan de nieuwe regel, 't Is net als bij de kapper: als je geschoren wordt, moetje stil blijven zitten." "We draaien geen muziek en hebben geen gokkasten. Dat bepaalt de sfeer. Die is rustig en relaxed. Onze, veelal vaste, klanten stellen onze gastvrijheid op prijs. We bedienen aan tafel. Hoe vaak komt dat nog voor?" "In het centrum van Utrecht is veel horeca. Maar als je die beschouwt als concurrentie heb je een probleem met jezelf. Als de horeca in de buurt het goed doet, komen de klanten vanzelf." "Amstel natuurlijk. Dat bier wordt hier al 125 jaar geschonken.' "Eerlijkheid. Daar draait alles om." "Heel goed. Sinds een jaar of vier werk ik met Heineken- vertegenwoordiger Berry Middelkoop. Als ik Berry bel, weet hij dat er echt iets is. De sfeer is gezellig. Ik ben vorige maand nog met zeven collega's en vier mensen van Heineken naar de bierfeesten in München geweest." "Als ik ontspannen en lekker gewerkt heb en met een goed gevoel de dag afsluit. Een kop soep van mijn moeder scoort ook hoog." "Met mijn vrouw. Die heeft het verdiend. We zijn sinds de jaarwisseling van 1992-1993 samen en hebben twee kinderen, van 12 en 8. Ze werkt - net als mijn moeder - vaak mee in de zaak. En we drinken natuurlijk een Amstel-bier." Heineken nl magazine [17]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 17