Ton Kwint RECHT UIT HET HART is 43 jaar, medewerker Magazijn C in Houten en denkt er sterk over zich verkiesbaar te stellen voor de or. is 58 jaar, Groepsleider Logistiek in Oss en hij vindt een goede or essentieel voor Heineken. Wil hij er zelf in? "Je hoort weinig meer van de or, sinds de laatste verkiezin gen, nu vier jaar geleden. Ik vind dat een slechte zaak. Ik zat in de oc, wat nu het Arbo Aanspreekpunt is, dat doe ik al zeven jaar. Medewerkers kunnen bij ons terecht met vragen over veiligheid. We hebben pas nieuwe werk schoenen gekregen, dan krijg je vragen als: kunnen we hier wel veilig op werken? Of medewerkers zeggen dat ze ze niet lekker vinden zitten. Sommige vragen speel ik door naar de bedrijfsarts. Vroeger kwam er hier ieder kwartaal iemand van de or over de vloer, maar die heb ik al jaren niet meer gezien. Dat is niet best, want een or is er voor het bedrijf én de mensen: om allebei de kanten te horen. Ik hoop echt dat de or na de verkiezingen weer meer van zich laat horen. Er speelt toch aardig wat bij Heineken, op het gebied van reorganisaties en pilots, dus er is gewoon een or nodig die een oogje in het zeil houdt. Ja, ik zit er echt over te denken om me verkiesbaar te stellen. Als het niet lukt, heb ik het in ieder geval geprobeerd. Ik zou er voor willen zorgen dat mensen die met een vraag zitten, ook een antwoord krijgen. Want dat gebeurt nu niet. En al is het misschien een antwoord dat je niet leuk vindt, het is wél belangrijk dat het er komt." "Ik werk al 33 jaar bij Heineken, ik ben begonnen bij Vrumona in de productie en via expeditie en verkoop- telefonie doorgegroeid tot groepsleider. Ik heb hier op de unit een medewerker die in de or zit, hij vertelt mij wel eens het een en ander. Ik vraag er ook vaak naar, ik ben altijd wel benieuwd naar het reilen en zeilen van de ondernemingsraad. Ik vind het van groot belang dat er een goede or is, die de belangen behartigt voor zowel Heineken als de werknemers, het moet een brede afvaardiging zijn van alle lagen: zowel leidingge venden als de mensen op de werkvloer. Het is belang rijk met elkaar in gesprek te blijven. Ja, ik vind dat het bij Heineken wel goed lukt, we hebben een positieve or. De communicatie van de or naar de werkvloer toe is ook altijd goed. Nee, zelf wil ik niet in de or. Ik heb nogal een drukke hobby, namelijk. Ik schrijf boeken over het circus en geef een van de belangrijkste Europese circusmagazines uit, dat vergt veel tijd!" Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 13