De ondernemingsraad en de bestuurder, hoe zitten zij tegen over elkaar? Als tegenstanders of als partners met hetzelfde doel? Zou de bestuurder het liever doen zónder die or? Or-lid Jack Abendanon stelt kritische vragen aan directeur Human Resources Hans de Ruiter. JACK: "Hans, wat is jouw mening over het fenomeen onder nemingsraad?" HANS: "Ik ben een verklaard voorstander van goed georgani seerde medezeggenschap. Het is goed dat er een vertegen woordiging is die kritisch volgt wat het management doet. Dat er een dialoog wordt gevoerd, dat er draagvlak is voor besluitvorming. Overleg loont. Medezeggenschap zit in het dna van de Nederlandse overlegcultuur en van Heineken." JACK: "Maar vind je het soms ook niet lastig: zo'n or tegen over je?" HANS,- "Ja, natuurlijk. Maar mijn vrouw is soms ook lastig, en toch ben ik blij dat ik met haar getrouwd ben (lacht). Een kritische dialoog kan inderdaad ook best lastig zijn. Zowel voor de bestuurder als voor het Oor-lid. Daar is niks mis mee, als de relatie verder goed is. Het is goed als de directie verantwoording moet afleggen en de or moet overtuigen van wat ze wil gaan doen. Dat kan louterend zijn voor samenwer king, sfeer en relaties. Uiteindelijk gaat het erom dat Heineken als onderneming goed functioneert. Dat is niet alleen van belang voor de werkgever en de bestuurders, het gaat om het belang van - in ons geval - 3.500 mensen en hun gezinnen. Ik heb dus niks met die achterhaalde, klassieke tegenstellingen [10] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 10