Bert Noorbeek: 'Het vertrouwen in het MT moet groter worden' HET LEZERSOORDEEL VAN FRANS ROELFSEMA: "Wat mij opvalt is dat de medewerkers door het werkklimaatonderzoek actief zijn gaan nadenken over wat er verbeterd kan worden binnen hun afdeling. Die betrokkenheid neemt nog toe nu er actiepunten zijn opgesteld waar ook weer de mede werkers zelf verantwoordelijk voor zijn. Wel is een goede terugkoppeling over de voortgang van groot belang om iedereen aangesloten te houden." Wie: Bert Noorbeek, service manager IT. Waar: Zoeterwoude. Hoeveel mensen: IT Demand: 8, totaal IT-NL meer dan 100. De uitslag: "Binnen IT Demand was er ten tijde van het Werkklimaatonderzoek al een jaar geen leidinggevende. Dat kwam duidelijk naar voren in de resultaten. Mensen vinden dat ze hard moeten werken, maar weinig waardering krijgen en te veel met procedures bezig zijn. De sfeer en de samen werking binnen de teams kreeg een voldoende, maar de samenwerking met andere teams werd slecht beoordeeld." En toen? "De functie van manager IT-Demand is inmiddels ingevuld en hij is met die uitslag van het Werkklimaat onderzoek aan de slag gegaan. Door het managementteam is er een actieplan opgesteld. Dat is besproken met de teams. Bij sommige afdelingen binnen IT is wel meer dan de helft van de mensen ingehuurd, dat maakt het moeilijk. Zij hebben ook niet meegedaan aan de survey." Het actieplan: "Het vertrouwen in het MT moet groter worden. Daarvoor zou er eind juni een com municatieplan komen, maar ik heb het nog niet gezien. Het aantal onnodige procedures moet minder, dat straalt het MT wel uit. Keep IT simple. Iedere medewerker moet meer inzicht in zijn eigen loopbaanontwik keling krijgen. Daarvoor wordt nu al gewerkt met loopbaanontwikkeling en loopbaanplanning. Eens in de twee maanden bekijken we de voortgang tijdens onze werk besprekingen." Effect: "Er is wel wat verbeterd, maar ik weet niet of dat nu komt doordat we weer een manager hebben of door de uitslagen van het Werkklimaatonderzoek. Onze afdeling heeft het momenteel zo druk met de implementatie van een nieuwe infrastructuur op de werkplek, dat dit onder zoek er een beetje bij inschiet. De belangrijk ste dingen zijn beetgepakt. Ach, ik wil het graag in perspectief zien. De werkdruk is nog altijd hoog, maar kennelijk kan iedereen daar goed mee om gaan." Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 7