50 Sergey Pletnev: 'Medewerkers willen meer aandacht voor hun persoon lijke ontwikkeling' [6] Heineken nl magazine Wie: Sergey Pletnev, trademarketing manager Retail Vrumona. Waar: Bunnik. Hoeveel mensen: 7. De uitslag: "In eerste instantie willen de medewerkers meer aandacht en ondersteuning vanuit het bedrijf voor hun persoonlijke ontwikkeling. Ze vinden ook de strategische doelstellingen van Heineken in Nederland niet duidelijk. Verbetering van de samenwerking tussen afdelingen is ook bij ons een belangrijk verbeterpunt. Tevens moeten we in klantgerichtheid verbeteren, een specifiek punt voor onze trademarketingafdeling!" En toen? "De teamsfeer is echt goed dus we bespraken de uitslag openlijk in detail. We hebben een meeting gehad op een externe locatie waarin de medewerkers een aantal punten hebben aangegeven, bijvoorbeeld dat Vrumona meer proactief zou moeten zijn op het gebied van persoonlijke ontwikkeling. Dat zou betekenen dat HR de medewerkers attent moet maken op nieuwe banen of cursussen die bij die persoon passen. Van mij, als manager, wordt ook vaker feedback verwacht op gedrag en competenties. Daarnaast hebben we samen besloten dat onze eerste prioriteit bij de klanten ligt, dus in klantgerichtheid. Daar kunnen we zeker nog een slag maken. Dit hoeft niet ten koste te gaan van de interne samenwerking." Actiepunten: "We hebben afgesproken dat ik meer actief zal optreden met persoonlijke feedback, maar in eerste instantie moeten mensen zelf aangeven wat hun ambitie is. Dan kan ik er ook mee aan de slag. Over een aantal weken bekijken we de voortgang. Aan het directieteam van Heineken is gevraagd de strategie te verduidelijken." Hoe houd je dit vast? "We gaan een paar keer per jaar terugkijken: waar staan we met onze afspraken? Ik vind het goed dat de uitkomst van het Werkklimaatonderzoek bedrijfs breed in kaart wordt gebracht. Zo word je verplicht het een vervolg te geven. Nu wordt het de verantwoordelijkheid van de managers om het levend te houden."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 6