Willem Pomper: 'Er wordt weer gelachen, dat was een halfjaar geleden wel anders' Wie: Willem Pomper, verantwoordelijk voor D-Gist- Management. Waar: Bedrijfs Technologische Dienst, 's-Hertogenbosch. Hoeveel mensen: Er werken thans 20 medewerkers bij de BTD. Het onderzoek: "Het tijdstip vond ik niet erg gelukkig. Op onze brouwerij had net een reorganisatie plaatsgevonden, dat is niet ten goede gekomen aan de werksfeer. Zoiets werkt natuurlijk door in dit onderzoek." De uitslag: "De werkdruk is hoog, mensen voelen zich ondergewaardeerd en werkrelaties zijn stroef." En toen? "We hebben een team-onderhoudsdag georgani seerd waarop de resultaten nog eens besproken zijn. Al tijdens het 'inloggen' werd duidelijk dat er onderhuids veel onvrede leeft. Onder leiding van twee externe gespreks leiders ontstond er een sfeer van wederzijds vertrouwen, waarbij iedereen zich kwetsbaar opstelde. Er was veel begrip voor eikaars inzichten en standpunten." Actiepunten: "Er is een lijst met thema's opgesteld die door kleine werkgroepen verder wordt uitgewerkt. Uiteindelijk is het de bedoeling om tot een structurele verbetering van het werkklimaat te komen. De thema's zijn onder meer: elkaar informeren en betrekken bij keuzes, hanteerbaar maken van werk en stress en effectief vergaderen." Effect: "De eerste winst is geboekt. Er is meer openheid, meer begrip en we staan open voor eikaars standpunten. 'Mijn' probleem is 'ons' probleem geworden en de meningen en standpunten van medewerkers worden gehoord en serieus genomen door de leiding. Ik hoor mensen minder klagen en er wordt weer meer gelachen, een halfjaar geleden was dat wel anders." Hoe houd je dit vast? "Allereerst is het de verantwoordelijk heid van de medewerkers zelf zich dagelijks bewust te zijn van de gewenste veranderingen in omgang en samenwerking die wij gezamenlijk voor ogen hebben. Daarnaast hebben we een jaarlijks onderhoud waarin dit proces geëvalueerd zal worden. Voorlopig gaan we eerst met de werkgroepen aan de slag. Binnen een paar weken willen we dat afronden." Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 5