Joor Schavemaker: 'Door betere communicatie proberen we weer dichter bij elkaar te komen' Binnen de verschillende bedrijfsonder delen zijn de resultaten van het Werk klimaatonderzoek bekendgemaakt. Wat waren de belangrijkste uitkomsten? En hoe gaat het nu verder? Vier collega's over de resultaten en acties op hun afdeling. Werken aan Wie: Joor Schavemaker, medewerker Financial services accounts payable (hier in beeld met Carolien van Vliet leidinggevende afdeling accounts payable). Waar: Zoeterwoude. Hoeveel mensen: 29. Belangrijkste uitkomsten Werkklimaatonderzoek: "Het onderlinge contact is matig, de samenwerking met de klanten is nihil en de werkplek is bijzonder ongezellig." En toen? "We hebben er met zijn allen over gesproken en een lijst met actiepunten opgesteld. Er is goed naar elkaar geluisterd. Eens in de drie weken is er een communicatie- overleg, waarin minstens drie onderwerpen besproken worden. Zo blijven we communiceren." Actiepunten: "Als eerste hebben we een centrale plek gecreëerd op de afdeling. Als er nu iets te vieren valt, dan doen we dat aan onze grote tafel. Iedereen heeft naast zijn gewone werkzaamheden een portefeuille gekregen. Ik zit in de Climate Survey (werkklimaat) Commissie, andere commissies zijn verantwoordelijk voor onder meer het interieur of het archief. De werkruimte is leuk ingericht met fotolijstjes en rode poefjes. We hebben huisregels opgesteld en die op een prikbord gehangen. Zo hebben we bijvoorbeeld afgespro ken dat iedereen zich aan zijn werktijden houdt, dat we de telefoon voor elkaar opnemen en dat we onze bureaus netjes achterlaten. Tegenwoordig gaan we op bezoek bij de klant, in plaats van het contact alleen via e-mail te laten verlopen, en dan bespreken we ook meteen de knelpunten in de samenwerking. Een keer in de maand is er een borrel op vrijdag." Effect: "De communicatie is veel beter en het is gezelliger op het werk, maar we zijn er nog niet. In de afgelopen jaren zijn mensen verder van elkaar afkomen te staan door de hoge werkdruk en de automatisering." [4] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 4