'Veranderen kost tijd* plfl=M Waarom is het zo moeilijk persoonlijke aandacht en feedback te geven? Hoe kwam je eigen afdeling uit het onderzoek? "De resultaten waren redelijk tot positief. De onderwerpen samenwerken en persoonlijke aandacht kunnen beter. We Heb je zelf last van een gebrek aan feedback en persoonlijke aandacht van je leidinggevende? V t "Goed luisteren en reageren op de ander, en je verdiepen in wat de ander écht wil, knelt soms met naar een resultaat werken waarbij je niet altijd rekening kunt houden met iedereen. Goede feedback geven zodat de ander er écht iets mee kan en begrijpt watje bedoelt, is niet eenvoudig. Feedback is eigenlijk geen goede term. Het zou 'feed-for- ward' moeten zijn: terugkoppeling geven over gedrag of resultaten, en direct zaken meegeven ter verbetering, ontwikkeling of voor een nog beter resultaat. Achteruit kijken is wel nuttig, maar uiteindelijk moeten we vooruit." hebben er gezamenlijk over gesproken en eigenlijk is het gesprek over die onderwerpen al de eerste aanzet tot verbetering. We laten de onderwerpen af en toe terugkomen en hebben (kleine) acties met elkaar afgesproken. Ingewikkeld hebben we het niet gemaakt. We hebben bijvoorbeeld met elkaar afgesproken dat we meer bij elkaar binnenlopen in plaats van elkaar via de mail informeren. Ook hebben we acties benoemd om de samenwerking met andere afdelingen te verbeteren. Dit is heel zinvol, want daarmee wordt het begrip en de kennis over het werk op andere afdelingen/bedrijfsonderdelen vergroot." "Ik krijg op veel manieren feedback en soms vraag ik naar feed-forward..." Heineken nl magazine [27

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 41