'Teamleiders moeten de tijd krijgen om zich te ontwikkelen' Heeft de uitslag van het Werkklimaatonderzoek je verrast? Wat moet er anders? "Uit het onderzoek blijkt dat medewerkers ontevreden zijn over de wijze van leidinggeven. Terwijl we met het resultaat gebonden werken wel op de goede weg zijn. Voor iedereen is continuïteit belangrijk. Continuïteit zorgt ervoor dat leider schap altijd op niveau is. Binnen mijn afdeling zijn er de afgelopen twee jaar veel teamleiders weggegaan. Als er in korte tijd veel leidinggevenden vertrekken, vallen er gaten en stopt de continuïteit. Deze ontwikkeling was naar mijn mening terug te vinden in de climate survey." "We moeten meer leiderschap tonen. Leiderschap gaat over beslissingen nemen, plannen, organiseren. Maar ook de juiste sfeer creëren, elkaar vertrouwen. De ruimte geven om zich te ontwikkelen. Goed en helder communiceren is een voorwaarde om de juiste dingen te kunnen doen. De tech niek verandert voortdurend. Het is een continu verbeter proces. Belangrijk is ook de borging van alle ontwikkelingen. Even stil staan bij datgene wat we hebben gerealiseerd, vervolgens borgen om weer verder te kunnen stappen. Deze stap wordt snel vergeten maar is misschien wel het belang rijkste van het hele proces en de voortgang. Ik was als senior teamleider betrokken bij de introductie van het resultaatgericht beoordelen. Je merkt dat dit een prima middel is om als individu en als organisatie verbeteren. Het wordt allemaal een stuk duidelijker en concreter. We hebben het nu over feiten en niet meer over aannames en vermoe dens. Iedereen is deelgenoot van dezelfde doelstellingen en is daar dan ook mee bezig. We hebben het dus allemaal over hetzelfde." [26] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 40