'Controleren vind ik het lastigst' Goed leiding geven. Wat is dat? Gaat het erom je medewerkers zo veel mogelijk te laten preste ren, hoe belangrijk is het dat je een luisterend oor biedt? Uit het Werkklimaatonderzoek blijkt dat mensen bij Heineken vooral persoonlijke aandacht en feedback missen. Vier leidinggeven den reageren en vertellen wat zij daar zelf aan doen. Hoe komt je eigen afdeling uit het onderzoek? Hoe weet je of dat genoeg is? Reden om achterover te leunen? Ben je tevreden over hoe er aan jou leiding wordt gegeven? "Iets gunstiger dan het totaalbeeld van Heineken, denk ik. Binnen de horeca-unit werken we autonomen Alle afdelingen hebben elkaar hier nodig om de winkel te laten draaien. De buitendienst, binnendienst en telefonie spreken elkaar meer aan. Daardoor is de betrokkenheid groter." werk bespreken. Dat bestond al, maar naar aanleiding van het onderzoek houden we ons daar nu wat strakker aan. Ik ben een groot voorstander van een opendeurbeleid. De drempel van mijn kamer is heel laag." "Ik stuur een club van buitendienstmensen aan. Die zijn niet bang om over drempels heen te stappen." "Nee hoor. Ook binnen onze unit voelen medewerkers zich onzeker over hun toekomst. Daarom heb ik de directe communicatie met medewerkers meer aangescherpt. We hielden al maandelijkse verkoopvergaderingen. Nu doen we dat wekelijks. Dan bespreek ik met het hele team, dat zijn alle vertegenwoordigers, inclusief binnendienst en telefonie, wat er in het bedrijf gebeurt. Er vliegt veel op ons af. Als er plotseling een actie moet plaatsvinden, kun je in dat koffie- uurtje de context schetsen. Daarnaast heb ik met iedere medewerker maandelijks een statusgesprek waarin we het "Ik word goed gecoacht. Zo kom ik er achter in welke zaken ik meer energie moet steken. Goed leiderschap bestaat uit een mix van motiveren en controleren. Mensen motiveren kost mij niet veel moeite. Dat controlerende vind ik lastiger. Terwijl het wel belangrijk is. Als je ergens op terugkomt, krijg het pas waarde. Ik word zelf op dezelfde manier aangestuurd." [24] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 34