Melief Bender, Rotterdam KLANT 'Meliefje ik bender, bij Melief Bender' schreef stadsdichter Frans Vogel ooit. Melief Bender werd opgericht in 1876 en is het oudste en misschien wel bekendste café van de stad. Het dankt zijn naam aan de familie Melief, die de zaak 73 jaar lang in handen had. En Melief-Bender was de naam van de weduwe die de zaak in 1915 overnam. Sinds 1995 is Bertus Vermeulen (57) trotse eige naar van het fameuze bruine café. FEITEN EN CIIFEBS Hoe zit het met de concurrentie? Wat maakt Melief Bender zo bijzonder? Wat is je favoriete Heineken-product? Hoe is jouw relatie met Heineken? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Met wie zou je een keer het glas willen heffen? Hoe staan de zaken momenteel? [12] Heineken nl magazine Café Melief Bender werd in 1876 als dranklokaal geopend. Het is een donkerbruin café met een vloeroppervlakte van 100 m2 en plaats voor zo'n 160 mensen. Er kan tot 16.00 uur geluncht worden, van een broodje kaas van 1,00 tot een biefstuk met friet en salade. Beroemd is de bal gehakt. De eigenaar, Bertus Vermeulen, heeft drie cafés en circa 18 medewerkers in dienst. "Er zitten zo'n tien zaken aan de Oude Binnenweg, maar ik ervaar die niet als concurrenten. De mensen komen graag bij ons. Café Sijf, hier recht tegenover, heeft een terras in de zon. Als het mooi maar fris is, is het daar wel eens drukker." "Het publiek. Dat is enorm gevarieerd. Jong en oud. Arm en rijk. Bram Peper en Gerard Cox. Iedereen komt hier. De sfeer is hier goed en we zijn niet duur. Laatst hebben we nog een onderscheiding gekregen voor de beste bak koffie. Die serveren we op een blaadje met een glaasje water en een klein likeurtje met slagroom. Daar vragen we 1,85 voor. Een broodje kaas kost hier 1,00. En we doen leuke dingen, zo organiseren we twee keer per jaar een groot klaverjastoernooi." "Ik heb tien tappunten met verschillende bieren, zoals Wieckse Witte en Rosé, Westmalle Dubbel, De Koninck en in het najaar weer heerlijke Bok. Maar ik hou zelf het meeste van gewoon Heineken-bier. En in de zomer natuurlijk vooral van Ice Cold." "Heel goed. Ik zit al 33 jaar in dit vak en doe al even lang zaken met Heineken. En dat bevalt uitstekend. Soms zijn ze wel wat slordig, maar als er een keer iets is, wordt het meteen opgelost. Vroeger wisselde je ieder jaar van vertegenwoordi ger. Nu niet meer, gelukkig. Ik heb alweer enige jaren direct contact met Rob Candeias en de band is goed." "Een goede omzet is natuurlijk prettig, maar mijn dag is pas echt goed als het gezellig is en er gelachen wordt. Ik heb het idee dat mensen het steeds drukker krijgen en meer met zichzelf bezig zijn dan vroeger. Ik weet niet of het vroeger allemaal beter was, het was wel vaker gezellig." "Met goede vrienden. Sommige zie je niet iedere dag. Ik zat sinds 1989 in de jury van de biertapwedstrijden die door het Centraal Brouwerij Kantoor werden georganiseerd. Ik heb daar goede herinneringen aan en er een leuke groep vrien den aan overgehouden. De wedstrijden zijn helaas verleden tijd. Heineken organiseert zijn tapopleiding nu zelf via het Goed Getapt Bier-programma." "Ik heb drie cafés. Café Vermeulen, al dertig jaar lang, Café Timmer en Melief Bender. Alle zaken lopen ieder jaar weer beter. Maar ik kan nog niet inschatten welke consequen ties het rookverbod zal hebben. Het zijn alle drie bruine kroegen en daar werd altijd stevig gerookt. Tot dusverre zie ik een omzetdaling van twintig procent ten opzichte van vorig jaar. En nu is het nog zomer."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 12