Wat heeft het OR-werk jullie persoonlijk gebracht? Altijd tussen twee vuren als OR-lid? voordeel zijn. Daarnaast vindt de besluitvorming op een hoger niveau plaats. Als het goed is zitten we als OR daardoor dichter op de bal." Robin: "Ik heb me ontwikkeld. Lezen is niet altijd een sterk punt van mij geweest, ik ging het liever uit de weg, maar in de OR leer je tussen de regels door te lezen. Vroeger trad ik nooit op de voorgrond. Nu heb ik een cursus voor veertig man gegeven. Als iemand me dat vier jaar geleden had voorspeld, had ik hem uitgelachen." Wil: "Ik heb geleerd eerst na te denken voor ik iets zeg en geduldig een antwoord af te wachten zonder zelf zaken in te vullen. Je krijgt met dit werk ook een veel bredere kijk op het bedrijf en je eigen positie. Dat ervaar ik als heel positief." Robin: "Drie jaar geleden moesten we bij CS&L over op een ander rooster. Ons voorstel vanuit de OR werd voor het grootste deel overgenomen. Een goed resultaat, vonden wij. Toch baalden veel collega's omdat ze afscheid moesten nemen van het vijfploegenrooster. Hier loopje dan tegenaan in het OR-werk. Ook zal je de mensen dan goed moeten vertellen waarom hiervoor gekozen is." Wil: "In 's-Hertogenbosch moesten mensen onlangs 20 weken overwerken. Als OR probeer je dan randvoorwaarden af te spreken. Maar er zijn zoveel verschillende meningen. Dat maakt het lastig. Bij reorganisaties is er vaak boventalligheid. Het betreft hier meestal mensen met veel ervaring. We doen als OR erg ons best om ze voor de organisatie te behouden. Vaak wordt er geprobeerd ze te herplaatsten op een andere afdeling. Maar in feite is dit een interne sollicitatie, waardoor sommige mensen op het allerlaatste moment toch nog afvallen. Dat levert soms emotionele gesprekken op, die neem je wel mee naar huis. Toch hebben juist deze gesprek ken ervoor gezorgd dat ik nog steeds OR-lid ben." Wil van den Boogaard. OR-lid in en vicevoor- zitter van de onder nemingsraad 's-Hertogen bosch. a 'Als OR-lid Praat ik erover, maar ik neb zeifin mijn werk ook met de reorganisaties te maken.' ngsraa de bal?' De medezeggenschap binnen HNS bestaat nu uit diverse lokale raden: de OR Customer Service Logistics, de OR 's-Hertogenbosch, de OR Zoeterwoude Productie, de OR Brand Bierbrouwerij en de overkoepelende Groepsondernemingsraad (GOR). Gedurende de pilot functioneert de GOR als OR HNS en de lokale raden functioneren als onderdeelcommissies (OC's). Heineken nl magazine [11]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 11