Op initiatief van de medezeggen schap is op 1 mei een pilot ge start die de mogelijkheid van één OR voor HNS onderzoekt. De pilot loopt tot eind november en wordt begeleid door een werkgroep. OR-leden Wil van den Boogaard en Robin van der Ende maken deel uit van die werkgroep. Zij vertellen over de pilot en hun ervaringen als OR-lid. Wat betekent de samenvoeging van de OR's voor jullie? Zit de ondernem straks dichter op Robin van der Ende. OR-lid en vice-voor- zitter van de0"?®'"' nemingsraadCS&L d •Vroeger trad Ik nooit op de voorgrond. Nu heb ik een cursus voor veertig man gegeven- Als iemand mij dat v.er jaar geleden had voorspeld, had ik hem uitgelachen. Robin: "Ik ben nog een beetje aan het uitvinden wat het voor ons betekent. We hebben straks per vestiging een onderdeel commissie. Wat gaat die commissie precies doen? En dan de instemmingsaanvragen. Die ontvingen we als OR-leden van een vestiging rechtsreeks. Straks gaan die naar de OR HNS. Het gevoel bekruipt je dat zaken straks over je hoofd worden beslist." Wil: "Ik vraag me persoonlijk af of ik straks nog voldoende binding heb met mijn achterban. Maar ik vind ook dat je niet te lang stil moet staan bij zo'n verandering, ik kijk graag een paar stapjes vooruit. Hoe kun je er iets positiefs uit halen? Wat kunnen we wél doen als OC? Ik zie wel een aantal voordelen. Je neemt als OR HNS direct voor alle vestigingen beslissingen en een maatregel wordt niet eerst bij één vestiging geïntroduceerd. Je zoekt bij één OR ook sneller contact op met leden van andere vestigingen. Dat kan een

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 10