RECHT UIT HET HART Anne-Marie van Herpen (39) if is operations planner in 's-Hertogenbosch en houdt wel van een feestje. "We moeten blijven ontwikkelen. Maar successen mag je best vieren." is negen jaar ouder dan de Bossche brouwerij en rayonmanager Verpakken: "Het is toch super, als je in de bioscoop zit en een beroemde acteur in een buitenlandse film pakt er een koude Heineken bij." "Als ik het glas hef op 30 augustus zit daar droge witte wijn in. Maar bier lust ik ook, hoor. Meteen na school kwam ik hier werken: mijn eerste echte baan! Toen ik hier twintig jaar geleden binnenliep, was de cultuur heel anders. In die tijd was het niet ongewoon om tijdens het werk een biertje te drinken. Dat is nu wel anders. Maar we hebben genoeg feestjes. Afgelopen vrijdag nog een etentje. Typisch voor de sfeer hier. Trots? Dat ben ik eigenlijk elke dag. Met zes mensen moeten we alle orders toch elke keer weer in een mooie planning zien te gieten. Ik houd wel van uitdagingen. Zoals afgelopen voorjaar, toen we het nieuwe merk Jillz op de markt brachten. We hebben het nu drie keer 'afgevuld': drie brouwron- des. Als zoiets een succes wordt, kan ik daar echt van genieten! Ik hoop dat 's-Hertogenbosch zich ook in de toekomst blijft onder scheiden met nieuwe en bijzondere biertjes. Bier met minder calorieën, bijvoor beeld. Ook voor mannen zou dat best goed zijn..." "Ik kwam hier werken in 1970. Vergeleken met nu waren we toen bijna ama teurs. We zetten de flesjes bij wijze van spreken nog met de hand in de kratten. Nu werken we slimmer en we verdienen meer geld! Het teamgevoel hier is heel mooi. De operators, de onderhoudsmonteurs, maar ook de ploegleiders en de technische mensen... We doen het voor elkaar en met elkaar. Over nog eens vijftig jaar? Dan produceren we nog meer bier met minder mensen. In de komende jaren willen we met de brouwerij naar de acht miljoen hecto liter per jaar. Nieuwe biertjes voor vrouwen. En voor China natuurlijk. We werken er nu al hard aan om daar voet aan de grond te krijgen. En daarbij moetje dan niet domweg zoveel mogelijk hectoliters produceren. Nee, efficiënt werken en zo je winst verhogen. De wereld nog verder veroveren met ons eigen sterke merk." Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 21