'Persoonlijk contact met Heineken is heel belangrijk' Henri Korsten (36) is commercieel manager van de Zamen Groep in Scheveningen. Tot twee jaar geleden was hij accountmanager voor Heineken, ook in Scheveningen. Henri Korsten is dus zijn eigen klant geworden. En, bevalt het zakendoen met Heineken? Met wie hef je graag een glas? Wat vind je het leukste aan de Zamen Groep? Hoe gaan de zaken? Waaraan kun je je mateloos ergeren? Wat maakt jouw dag weer goed? Nog een advies aan Heineken? FEITEN EN CI1FERS "Ik krijg niet de allerhoogste korting op grond van ons volume, maar dat is niet erg. Het gaat om de mogelijkheden en adviezen die Heineken geeft zodat we kunnen groeien. We werken heel goed samen met Heineken, van de chauffeurs tot de architecten. Het persoonlijk contact met Heineken is heel belangrijk. Toen ik zelf accountmanager was, besefte ik dat nog niet helemaal. Inmiddels wel." "We hebben onlangs de Raad van Bestuur van Heineken op bezoek gehad. Dat was wel mooi. Leuk om te zien dat deze heren ook enthousiast worden over wat we doen! Een mooi glas Heineken bier drink ik graag met mijn voormalige collega's. Praten over de markt blijft me interesseren." "De totaal verschillende concepten van iedere zaak. Je zet iedere keer een andere sfeer neer. Dit doen we hier 'zamen'. Iedere afdeling streeft hetzelfde doel na. Als dit door onze gasten opgepakt en gewaardeerd wordt dan geeft dat een ongelooflijk mooi gevoel." "We trekken 1,5 miljoen bezoekers per jaar, dus hebben we niet te klagen. We blijven echter alert en beseffen dat we iedere dag de beuk erin moeten gooien om aan het verwach tingspatroon van onze gasten te blijven voldoen." "Aan collega-horecaondernemers die altijd het onderste uit de kan willen. De hoogste korting, de beste voorwaarden. Ik heb als accountmanager ervaren hoe vervelend dat is. Je kunt je best doen, maar er komt een moment dat een klant eigenlijk geen klant meer is. Dat je je moet afvragen waar je mee bezig bent." "Toen onze nieuwste zaak de Harbour Club Scheveningen openging, hadden we problemen met de frisdrank. Ze hadden de installatie niet goed afgesteld. Zware stress! Op het laatste moment loste een monteur het op. Dan heb je als ondernemer toch weer respect voor Heineken." "Het klassieke irritatiepunt is het grote verloop onder accountmanagers. Horecamensen willen nu eenmaal een vaste sparringpartner, een vast aanspreekpunt. Dat geldt niet alleen voor Heineken: bij andere brouwers zie ik precies hetzelfde gebeuren. Heineken zou zich daarin moeten onderscheiden. Beloon mensen die excelleren in hun functie op wat ze presteren en minder op opleidingsniveau." De Zamen Groep in Scheveningen telt acht vestigingen (www.zamen.nl) 1,5 miljoen bezoekers per jaar. met elk een eigen look, feel en taste. De zaken trekken samen circa [10] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 16