"Topondernemers zitten namelijk niet stil, die zijn vaak alweer bezig met nieuwe projecten waar Heineken mogelijkerwijs in kan stappen." Marinus van Dorst (regionaal sales manager Zuidoost-Nederland) en José Matthijsse (regionaal salesmanager Noord-Holland) maken zich op om een mooie horecazaak binnen te stappen. Hier prijkt ook een groen neonbord van Grolsch aan de gevel. De eigenaar gebaart ze aan een tafeltje te gaan zitten. Hij loopt naar de bar, pakt een bierglas en- schenkt er water in. Zeker tien minuten wordt er gesproken. Na het gesprek schudt Marinus zijn hoofd: "Ik had 'm meteen binnengehaald." En ook: "Deze man wil gewoon geld zien. Welk bod heeft Bavaria hier neergelegd?" Ook José is enthousiast. "Dit is een mooie, grote, tijdloze zaak met veel omzet. Er loopt ouder, ervaren personeel rond. Deze man heeft duidelijk hart voor de zaak. Maar inderdaad: hij is aan het einde van zijn loopbaan en wil geld zien." Marinus: "Ik zou hier Brand bieden, en Wieckse Witte. Verder goede zuilen met verlichte taplenzen." José: "Deze ondernemer zegt dat hij zeer ontevreden is over de vertegenwoordiger met wie hij nu te maken heeft. Ook daar kunnen wij punten op scoren. Hij wil iemand die regelmatig Gaston Goossens en Joris Huijsmans Accountmanager Bart Eenkhoorn: "Van de vijf adressen die ik had opgegeven, heeft het koppel Joris Huijsmans (natio naal salesmanager) en Gaston Goossens (regionaal salesmanager Oost-Nederland) er vier kunnen bezoeken. Ik had deze ondernemingen uitgezocht omdat ik wel iets meer van ze wilde weten, en ook omdat ik dacht dat ze wel gevoelig zouden zijn voor de komst van twee regiomanagers. Ze zijn onder meer bij de horecagelegenheid in een attractiepark geweest, waar wij wel al fris afzetten, maar waar we meer zouden willen doen. Die klant vond het hartstikke leuk dat ze langskwamen. Zo'n bezoek is toch een soort vitamine A voor ze. Aandacht! Bij een andere zaak in Den Haag, een zaak die heel mooi in de kanaalstrategie van Brand zou passen, bleek Joris Huijsmans toevallig de zus van de eigenaresse te kennen. Daar hebben we inmiddels al een vervolgafspraak gehad. Acquisitie doe je natuurlijk niet in een of twee gesprekken. Dat duurt misschien wel een jaar, maar alle aandacht is goed. Het prettige van deze dag was dat de regiomanagers ondernemingen bezoch ten in een ander gebied. Dan ga je toch onbevangen en meer ontspannen zo'n gesprek in. Vandaar dat wij in juni in de regio Zuid-Holland hetzelfde gaan doen. De vertegenwoordigers en accountmana gers gaan in andere wijken dan die van onze eigen klanten allerlei zaken bezoeken." [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 12