MUNITIE GENOEG Harrie van Heek, ook wei bekend als DrSeelz (met Sales Activity Management*), verzorgde de opening van de acquisitiedag voor de regio managers en hield ook de afsluitende peptalk. Overdag begeleidde hij Jacob de Kempenaer. Zijn kijk op het vertegenwoordigersvak: "Een goede vertegenwoordiger lijdt veel pijn. Hij is de lone ranger, de cowboy, van de industrie. Steeds opnieuw zoekt hij de afwijzing op. Vertegenwoordiger zijn is vaak niet leuk. Je wordt geconfron teerd met klachten die je moet zien op te lossen. Je wordt afgewezen door potentiële klanten. Juist daarom is het mentale proces zo belangrijk: je moet steeds op je bek durven gaan. Het is bijna te vergelijken met topsport, niet-scoren zetje onder spanning, het zetje zelfvertrouwen onder druk. Het is moeilijk om telkens die pijn op te zoeken. Maar elke verkoper weet: no pain, no gain!" HOL LEEUW Marinus van Dorst Vandaag zijn alle negen regiodirecteuren van Heineken op pad in de regio Zuid- Holland. Ze bezoeken er in koppels ieder vijf'potentials': vijf mooie zaken waar bier van de concurrenten wordt geschon ken. Om te polsen hoe de verkoopkansen voor Heineken zijn. Maar vooral om als salesmanager "voeling te krijgen met je manschappen," zegt Jacob de Kempenaer. "We geven zo ook aan dat we 'koude acquisitie' belangrijk vinden. Als wij willen groeien, moet dat komen van bedrijven waaraan we niet leveren." Jacob organiseerde deze dag voor zijn collega-regiomanagers. Zo'n bezoek levert eigenlijk altijd iets op, vindt hij. "Juridische informatie bijvoorbeeld. Is de ondernemer in staat om te switchen? Daarnaast ook een stukje ondernemersvisie: zijn er bijvoor beeld plannen voor nieuwe ondernemin gen? Zelfs in zo'n kort gesprek als we daarnet voerden, is me veel duidelijk geworden. Het levert genoeg munitie op voor onze accountmanagers. Met de eigenaar is een vervolggesprek gepland, hij vond het interessant om af te spreken." En zelfs als een ondernemer niet kan switchen, is het voor Heineken interessant aan tafel te komen, zegt hij. *Sales Activity Management: d.m.v. het sturen op activiteiten het beoogde resultaat bereiken. Heineken nl magazine [5]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 11