Wie is verantwoordelijk? "Ik ben wel heel blij dat die regeling er is!" "Ja, want als het niet verplicht zou zijn, zou je er mis schien niet aan beginnen. Dan word je misschien eens wakker als je veertig of vijftig bent; dan is het wel heel laat om daar nog aan te beginnen." "Sommige werknemers zijn pienter genoeg om het zelf te regelen - anderen niet. Die worden dan later opeens geconfronteerd met het feit dat ze heel weinig geld hebben. Daarom is het goed het verplicht te stellen." MAIKE CANDEL OVER PENSIOEN "Het is prettig dat Heineken een goede pensioen regeling heeft zodat je je niet in al die ingewikkelde dingen hoeft te verdiepen. Hierdoor denk je er alleen niet meer over na en ga je ervan uit dat het wel goed zit. Maar uiteindelijk ben je er zelf verantwoordelijk voor dat je ook na je 65e de dingen kunt doen die je dan wilt doen." "Ik vind dat de verantwoordelijkheid voor goeie pen sioenregelingen uiteindelijk bij de overheid ligt. Want goeie pensioenen geven sociale stabiliteit." "Ik vind dat de verantwoordelijkheid bij de werknemer ligt. Het gaat om je eigen toekomst." "Ja, daar ben ik het mee eens. Het is de verantwoor delijkheid van de werknemer." "Vind ik ook." "We vinden het wel belangrijk hoor, dat dat goed geregeld is. Wat dat betreft zijn we gewoon best verwend bij Heineken." De deelnemersraad van het Heineken Pensioenfonds be staat uit 12 leden, bestaande uit actieven en niet-actieven. De actieven worden benoemd door de COR en de gepen sioneerden worden voorgedragen door de Vereniging van Gepensioneerden bij Heineken. De deelnemersraad komt 6 tot 8 keer per jaar bij elkaar en heeft 2 tot 3 keer overleg met het bestuur van het pensioenfonds. De deelnemersraad heeft als taak het bestuur van het pensioenfonds te adviseren over aangelegenheden die het fonds betreffen. Zoals bijvoorbeeld: Het wijzigingen van statuten en reglementen. Het vaststellen van jaarverslag, de jaarrekening, de actuariële en bedrijfstechnische nota en eventuele herstelplannen. Het aanpassen van verworven pensioenaanspraken/- rechten. Het toeslagenbeleid. Vaststelling van premiebeleid. Het besluiten ten aanzien van wijzigingen e.d. van de uitvoeringsovereenkomst. Voel je ervoor om lid te worden van de deelnemersraad? Neem dan contact op met de secretaris, Myriam van der Linden. M.B.J.vanderLinden@heineken.nl Heineken nl magazine [7

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 7